Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • D-LAN|FuRioN

    aktív tag

    válasz kizcar #1045 üzenetére

    Hogyan lehet 54k -ért rendelni "kedvezményesen"? :D Mert én vadászok egy ideje ilyen rendszert, de 74 alatt nem elhet itthon boltban kapni. Ha van valakinek jó tippje, hogy hol lehet venni jóárasítva kicsit, olyan 50-60 között bontatlanul akkor azt megköszönném! :R

    Egyébként hírtelen beleolvasgattam a topic-ba és én teljesen kétségbe voltam esve, mert sok helyen azt írták, hogy optikán a király. Viszont eddig nem tudtam, hogy az akkor belső hangkártyával működik. Nekem egy Creative SB X-Fi Xtreme Gamer Fatal1ty Pro kártyám van még sima pci -os. Nincs rajta optika, viszont nagyon szépen szól, analógon remélem jól fog muzsikálni vele. Ahogy kivettem itt ez normális káryta hozzá, de cáfoljatok meg, ha nem.

    \'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

  • D-LAN|FuRioN

    aktív tag

    válasz saril #1052 üzenetére

    Igen a kupon sztori már megvan és vadászgatok is, pont az előbb olvasgattam utána. :D Egy hírdetést találtam az 10k, írtam a srácnak, de annyit azért nem adok kuponért. Meglátom mennyiért adja, találtam 35%-ost 2k ért ment el. Na ha jó a kártya annak örülök, mindig is szerettem a normális hangkártyákat sb live óta. Képtelen vagyok bármit is lapra integráltal nyomatni. :DD

    \'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

  • D-LAN|FuRioN

    aktív tag

    válasz saril #1090 üzenetére

    Egyet kell értsek veled, attól, hogy valaminek nagy a teljesítménye még nem indokolja, hogy ne lehessen betenni 10 nm-es szobába. Nekem 12 nm -es szobám van, eddig egy Jazz J9902 45W -os "szörnyeteg" volt benne 11 évig, tegnap jött meg a Z906 -om és egyáltalán nem bántam meg a váltást 45-ről 500 W-ra. Lehet csak negyeden-félen hallgatom, de sokkal tisztábban szól és ha úgy kívánom lehetőségem van átpakolni egy nagyobb szobába is, mert ott sem fog erölködni. 20-30 ért vehettem volna megint valami 50 W -os genius és hasonló szetteket, amik 70% -os hangerőn már szépen torzítanak. Egyáltalán nem bántam meg a 906-ost és tökéletes választásnak tartom továbbra is kis szobába. Plusz az sem utolsó szempont, hogy igényesen össze van pakolva és 50-ből akár hozzá is lehet jutni, ha ügyes vagy. :C

    \'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

  • D-LAN|FuRioN

    aktív tag

    válasz Turbolada II #1092 üzenetére

    Nyilván nem vagyok hangmérnök, de szerintem nem is kell ehez annak lenni. Pusztán kiszámolod, hogy 30 ért veszel valamit ami csak a 6-8 nm-en szól értelmesen vagy veszel valamit 50-ért amit később bárhova helyezhetsz. Persze nyilván nincs 500W, papír adatokat írtam, ahogy a másik rendszerem 45W papíron. A teljesítmény összehasonlítás alapja ez volt. De mivel van két fasza fülem ezért hallom a különbséget. ;)

    \'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

  • D-LAN|FuRioN

    aktív tag

    válasz Turbolada II #1095 üzenetére

    Hát nem tudom, ha térhatáshoz tér kell akkor ilyen alapont teljesen mind1, hogy mit veszek úgysem lesz térhatásom mivel kicsi a szoba... :D Nemérdekes mindenki leszűri magának a következtetéseket. Egy biztos én nem bántam meg a Z906 -ost a 12 nm-es szobába, sokkal tisztábban szól mint az előző és van benne tartalék bőven, ha netán egyszer kiteszem a 25-30 nm-es nappaliba, ott sem fog szégyenkezni. Legjobb ha mindenki elmegy és meghallgat egyet valahol, el tudja dönteni, hogy neki tetszik e. Két fül mellé pedig még diploma sem szükséges, csak rászánni 20 percet egy olyan üzletben ahol esetleg van kiállítva. Nekem az általad említett Z506 kimondottan nem tetszik külsőre, egyetemben a fadobozos Genius-okkal, de persze ez már egyéni ízlés kérdése. :)

    \'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

  • D-LAN|FuRioN

    aktív tag

    válasz Turbolada II #1097 üzenetére

    Nem ismerem ezt a tipust, de biztosan szépen szól. Márkát ismerem, jóféle. Mindenesetre nagyon igényes darab, ha előbb látom lehet elgondolkodok rajta még akkor is ha teljesítménye papíron kevesebb. Viszont logi 50-ből megvolt kuponnal, annyiért meg jó választás volt szerintem.

    \'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

  • D-LAN|FuRioN

    aktív tag

    válasz kizcar #1104 üzenetére

    Nekem Creative X-Fi Gamer Fatality Pro karim van, de ki fogom próbálni a gyári kártyával kiváncsiságból, bár szerintem nagyon dukál hozzá egy jó kártya. Jazz is csak azért húzta 11 évig, tavaj ki akartam dobni, elég ótvarék gyenge hangja volt. Bedobtam az x-fi -t és azért tartottam még meg egy évet. Sokkal jobb a hangkép. Egyébként bár szépen szól a 906 -on a zene is jó kártyával, de még így sem merném egy jó sztereo mellé odatenni. :D Apunak vettem 2 éve egy Denon PMA-710AE -t, hát olyan tiszta szép hangot sem hallottam még cucctól, kissé más a zene hallgatás vele. Akkor értettem meg, hogy ha zene akkor stereo. :)

    [ Szerkesztve ]

    \'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

  • D-LAN|FuRioN

    aktív tag

    válasz Turbolada II #1108 üzenetére

    Igen persze, olvastam azt hiszem talán pont itt, hogy nem érdemes jó kártyánál eröltetni az optikát mivel akkor az z906 beépítettjét használja dekódolásra. :)

    kizcar | Lesz optikai kábelem azt is kipróbálom már, így hangzás tekintetében és az analóg integrált verziót is. Bár gyanítom hamar dobni fogom azokat a verziókat. :D Viszont remélem türelmes vagy, mert nem sok időm van mostanság. :/ Vagy most vasárnap vagy jövő hétvégén tudok foglalkozni vele. 54k -ért te is kuponoztál gondolom. :D Egyébként persze, hogy van komolyabb, sőt... Nagyon sok van. Pont ma néztem a denon egyik házimozi erősítőjét 10 csatornás. :D 3 Millió Ft. :D Egyszer egy ilyet is meghallgatnék szivesen, hogy mit szól.

    [ Szerkesztve ]

    \'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

  • D-LAN|FuRioN

    aktív tag

    Nos végre sikerült eljutnom oda, hogy kipróbáljam a z906 -ost különböző módokon. Nem tudom már ki kérdezte, de ígéretet tettem, hogy letesztelem optikán, ac97 integrált kártyával és az X-Fi Xtreme Gamer Fatality Pro karimmal. Az eredményen különösképpen nem lepődtem meg, X-Fi nélkül ac97-el és optikán is igen igen szegényes volt a hangzás. Legrosszabb az ac97 volt, halkabb is vele a rendszer, magas hangok teljes hiánya, puffogós basszus és kb semmi nem ott szólal meg ahol kéne. Ez zenére értendő, film alatt mindegyik megoldás hallgatható, ott kevesebb a különbség, de azon a téren is viszi a prímet az X-Fi a tisztább mélyhangokkal. Optikán egy picit jobb volt a helyzet, egy fokkal jobb volt a mély és a magas is, de valahogy akkor sem úgy szóltak a dolgok ahogy kell. Mély nekem itt is eröltetett volt. Viszont ezzel a megoldással volt leghangosabb, de nem is szólt szépen. Az igazat megvallva ha a rendszert vásárlás előtt meghallgatom egy integrált gépre kötve, nem biztos, hogy pénzt adtam volna érte. A fülemre hagyatkozva kb így tudom értékelni a három megoldást (Ha X-Fi 100%):

    X-Fi analógon: 100%
    Optika: 60%
    Integrált AC97 analógon: 45%

    Ezekkel próbáltam ki:

    Film:
    - Függetlenség Napja (Angol DTS 5.1 hangsáv, BD25 .mkv)
    - Avatar 3D (Angol DTS 5.1 hangsáv, BD25 .mkv)

    Zene:

    - Antonio Vivaldi (.Flac)
    - Wolfgang Amadeus Mozart (.Flac)
    - ATB- Seven Years (DTS 5.1, .Flac)
    - David Guetta - One Love (.Flac)
    - HDEND - Audiphile AirWave (.Flac)

    \'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

Új hozzászólás Aktív témák