Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -FreaK-

    veterán

    Sziasztok!

    Segítségeteket szeretném kérni, ha rossz topicot választottam, elnézést, kérlek igazítsatok útba.

    Vettünk egy használt autót a minap (az öcsém egészen pontosan), amit hibátlanként hirdettek. Először a klímával volt probléma, nem hűtött, de ezt az eladó a vétel előtt megcsináltatta, feltöltette. Reméljük, hogy nem is fog szivárogni, ezt még kivizsgáltatjuk majd.
    Előjött azonban egy rejtett (vagy nem is annyira rejtett) hiba, mégpedig,hogy rossz a váltója, az 1-es és 3-as fokozatokkal baj van, hallhatóan, illetve 3-asból ki is dobja néha. Nem mindig jelentkezik, de már rövid utakon is előfordulhat. Mikor az eladóval (nepper) kipróbáltuk, nem jelentkezett. Elvittük ma egy szerelőhöz, aki megerősítette a hibát (épp hogy, az út végén dobta ki neki hármasból), váltó cserét javasol. Szétszerelni is lehet és az alkatrészeit cserélni, de az lehet hogy drágább, igazából ez mindegy is.
    A szerelő azt is mondta, hogy használt autó esetén is az eladót szavatosság vállalása kötelezi, magán személy esetén fél év, cég esetén egy év, ez utóbbiról van szó jelen esetben. Az eladó eddig nem nagyon hajlik a dologra, azt mondta az egészet nem szeretné állni, pedig hibátlanként adta el, természetesen mi meg nem szeretnék, ha egy forintunkba is kerülne, hiszen nem így vettük az autót.

    Azt szeretném kérni, hogy ha tudtok, adjatok legyetek szívesek linkeket, jogszabály hivatkozásokat, hogy mire hivatkozzunk az eladónál, illetve megköszönnék bármilyen tanácsot, útmutatást, hogy hova/kihez tudunk fordulni az ügyben, illetve mit csináljunk, hogy lehetőleg jól jöjjünk ki az ügyből. Minden segítségért hálás vagyok!

  • -FreaK-

    veterán

    A milyen autót vegyek topicba írtam, de felteszem ide is, hátha többen látják, remélem nem gond:

    Sziasztok!
    Sokat használom az autómat rövid távokra (emiatt évente olajcsere azért), viszont most család bővülés miatt szeretnék venni valami nagyobbat (Jazz 2006 van).
    Viszont eléggé lekorlátoztam eddig a nézett típusok listáját, mert úgy tudom, hogy a turbó motor nem ajánlott rövid távú használatokhoz, kokszolódhat. (bár azt nem tudom, hogy miért más ilyen szempontból a szívó motor..) Így inkább szívó motorú autókat néztem eddig, ami manapság már tudjuk, hogy mennyire ritka.

    Ez mennyire igaz, esetleg urban legend?

    Szakvéleményt nem találtam ezzel kapcsolatban, ezért érdekelne minden cikk/forrás/vélemény.

  • -FreaK-

    veterán

    válasz #89309696 #166223 üzenetére

    + (#166220) MasterMark
    Köszi, sűrítem akkor az olajcsere periódust.

    Sajna a nagyon extrém kategória is van, hűtővíz felmelegedés után már fél km.

    Akkor igazából a szívócső befecskendezésre kell figyelnem, nem a turbó meglétére, viszont azért érdemes még inkább szívó benzint nézni.

    Legutóbb addig jutottam, hogy Mazda Skyactiv, egy 6os kombi vagy egy CX5 formájában, de eléggé szűkek így a lehetőségek.
    Ford Focus 3. gen kombiban van még szívó 1.6os ha jól emlékszem, de azok megbízhatóságáról nem sokat tudok egyelőre.

    Az optimális persze a villany/phev lenne, ahogy a másik topicban is írták, de az áruk (és egyéb paraméterek mint nagy csomagtartó) miatt nem elérhető számomra.

Új hozzászólás Aktív témák