Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sheld

    senior tag

    válasz Danex #8765 üzenetére

    Ez a baj, hogy aközben nem jött elő, csak túlmelegedés miatt leállt és kész.

    Jelenleg így néz ki a levelem:
    Hibaleírás:
    1: Túlmelegedés miatt, (hűtőpad használatával is) az alkalmazások belassulnak, rövid időn belül a laptop kikapcsol.
    2: Bal oldali hangszóró bizonyos frekvenciákon torzít/rezonál.
    3: A laptopot Nvidia GT750m SLI-nek hírdetve vásároltam. A laptop telepítése után, a Windows két darab GT 755m videókártyát látott. Az ultrabay-es kártyát eltávolítva a laptopban az integrált VGA valóban Nvidia GT755m, viszont az ultrabay-es videókártya csak Nvidia GT750m. Minden egyes játékprogram az ultrabay-es kártya nélkül hibajelenség nélkül, tökéletesen futnak, azonban behelyezvén a második VGA-t, és az SLI engedélyezése után, minden játék hibaüzenettel leáll. A játszható időtartam függ a játéktól. Hibajelenségek: A: XY játék váratlanul leállt, és a Windows megoldást keres a problémára. B: A játékok elkezdenek akadozni, a játékok hangjai is torzítani és akadozni kezdenek, ezt követően a képernyő elfeketedik, majd a Windows asztal fogad, és a következő üzenet: A videókártya illesztőprogram nem válaszolt és újraindult. Ezt több verzió is produkálta, kezdve a Lenovo oldalán találhatóval, és az Nvidia oldaláról letöltötekkel egyaránt. (7-8 drivert is próbáltam, a jelenségek minden esetben fenn állnak.)

    Saját megfigyelések: A hibajelenségek a videókártyával kapcsolatosan akkor jönnek elő, amikor az ultrabay-es videókártya memória órajele be/ki kapcsolja a boost órajelét. Akkor is, amikor az ultrabay-es videókártya memóriája eléri a maximális órajelet (turbo nélkül), amikor az ultrabay-es videókártya memóriája megtelik. A probléma független volt a videókártya hőmérsékletétől (Crysis 3, Ultrabay-es videókártya hőmérséklet 83fok, és a játék crash-elt.). Továbbá a videókártya, ha nem crashelnek a játékok, akkor is felmelegedik 98 fok környékére (természetesen Celsiusban).

    4: Alacsonyabb fényerőnél vibrál a kijelző.

    Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés