Új hozzászólás Aktív témák

  • Ghoula

    senior tag

    Sziasztok!

    Csak hogy visszakanyarodjunk az eredeti témához:

    Kedves Y500 tulajok, unlockolt bios-al!
    Ki tudjátok kapcsolni a HT-t, és mennyit csökken a fogyasztás/hőtermelés ha igen?
    Csak hogy van-e értelme várni az unlock-ot... :)

    Érdekes, hogy az ultrabay gpu alapból nagyobb feszültségen üzemel, bios verziója is más, mint az integráltnak. Úgy gondolnám, előbbi az ASIC quality miatt, de ha össze tudnám nézni a két biost, legalább látnám, hogy mit kéne átírni, hogy csökkentsem a feszt. Nem ártana, mert hamar felszalad 97 fokra és trotyizik. A bios editor enélkül félkínai. :)

    Erről jut eszembe, hogy tesztelgettem kicsit. Deus ex HR, 1 GPU.
    Ha beállítom a gpu-t +60ra, akkor 1.056V-on megy 1110 MHz-en. Ha +135el meghajtom és a temp limitet lejjebb veszem, magától veszi vissza 1110-re akkor 1.0V-ot kap. És ott stabil. Minek kap alapból annyit, nem értem. :N

    Teszt közben valamit összenyomkodtam, és nem esett vissza a cpu órajel a szokásos 2400-ra, maradt 3000-en, amit mint írtam, xtu-val lőttem be neki -100mv-al. Az fps 4x-ről egyből felszökött 55+ra, de a cpu hőmérséklet is a kellemes ~72ről közel 90 fokra. Alulfeszelve, alap órajel alatt... Kicsit alul-méretezték a hűtést és/vagy a paszta is olyan amilyen. :((( Szerintem a 4702-től sem kell csodákat várni ezek után...

    De hogy ne csak panaszkodjak a gépre,mint írtam a tapipad fos, de van rá megoldás. :)
    Nem a Lenovo-s drivert kell feltenni, hanem a [16.3.15.1 ] -est.
    Így van rá lehetőséged, hogy "dead-zone"-t definiálj, és a gombként funkcionáló területről kikapcsolod az érzékelést. Egyből nem ugrál kattintásnál a mutató. Illetve itt van lehetőség jobb oldali scroll zónát is beállítani, már ha van akinek ez a preferenciája. :)

    A bontási engedélyről tudunk valami érdemlegeset, lehet kérni? Írásos engedély nélkül nem szedném szét, jó az a sok gari, de közben megvan a késztetés az újrapasztázásra, mert így nem fog 3 évet élni a gép...

Új hozzászólás Aktív témák