Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sipi

    addikt

    válasz Grega444 #164 üzenetére

    Az ég áldjon meg, de hát biztosít!!! Egy baromi olcsó szoftver-csomagban hozzá ad minden szir-szart. Annyi mindent, hog ynekem pl. első dolgom a pucolás lenne, mert nincs szükségem annyi programra, amennyit azért a kb. 20.000 forintért hozzám vágnak.
    És nem tehetik meg, hogy ingyé odaadják neked, hiszen az oprendszer miatt is eleve piszok kemény licensz-feltételek kötik. (Pl. ott a recovery cd kiírásának e4sete. Nem a Lenovo mocska, hogy csak egyszer írhatod ki. A Microsoft licensz-feltétele nem emgedi meg, hogy működő oprendszer mellett egynél több biztonsági másolatod legyen.)
    Ne mondd, hogy nem ad a cég mindenféle szoftvert a gépéhez, mert nem igaz. Az más dolog, hogy ha személyesen azt mondod, hogy köszönöm, nem kérem, akkor a cég azt mondja, hogy köszönöm, akkor tiszteletben tartom a véleményed, és nem adok.

    Az pedig, hogy egy NEM Lenovo-s programot a Lenovo nem tud neked odaadni, még mindig nem értem, miért a Lenovo sara... Egy grafikai munkaállomáshoz szinte nélkülözhetetlen CAD-alkalmazást sem ad neked oda, csak úgy.
    Ha előre megfontolt szándékkal úgy döntesz, nem kérsz a kényelmi szoftvereiből, akkor annyit megtesz, hogy a gépben lévő hardvereket felismerhetővé, használhatóvá teszi. Ezután a te dolgod, mirt akarsz kezdeni velük. Emlékeim szerint pl. hiába van beépített webkamera, óccsó gépvásárlás esetén sem biztosít neked komplett videovágó szoftvert...

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

  • Lenovo

    tag

    válasz Grega444 #164 üzenetére

    ''Nem értek egyet veletek, de nem vitázok tovább, csak még egy dolgot tennék hozzá: ha csinál bármelyik cég (pl.Lenovo/IBM) egy laptopot amiben összepakol mindenféle cuccot, nem hiszem, hogy csődbe vinné, ha minimum a szükséges szoftvereket az adott speciális elemekhez biztosítaná.''

    Sajnos ez egy téveszme. Egyetlen hardver gyártó cég sem engedhet meg pazarlást. A felhasználók az egyik oldalon mindent elvárnak, a másik oldalon viszont lehetőleg ingyen legyen. Ez egy súlyos ellentmondás. Még egyszer utoljára leírom: Minden vásárlónak meg van a lehetősége, hogy a géppel együtt, rendkívül kedvezményes áron megvegye a szoftvereket. Csak adjátok össze: Roxio DVD író, WinDVD Player, WinDVD Creator, Diskkeeper, Omnipass. Ezek a ''fizetős'' nem Lenovos szoftverek. Ha csak 20 dolcsit számolok fejenként (és nagyon alul értékelem, pl. az Omnipass a weben 50 USD), ez akkor is 100 dollár, kb. 21000,- Ft. És még nem beszéltem a Windows-ról és a többi ''ingyenes'' progiról. Azt is leírtam már, hogy a Lenovo nem adhatja ingyen az Omnipass-t erre nam ad módot a szerződése. A Toshiba sem adja ingyen, csak nem veszitek figyelembe a licenc szerződést! Abban is szerepel, hogy elfogadod a Toshiba szoftver csomagjára vonatkozó feltételeket, ami tartalmazza, hogy milyen körülmények között és mire telepítheted az adott programot. Valószínűleg ők nem gondoltak arra, hogy ez a progi ''máshová'' is jó lesz.

    ''Nem hiszem, hogy földhöz vágná őket.''
    Miért gondolják a vevők a gyártókat mérhetetlenül gazdagnak? Én is feltehetném a kérdést. A vevőket földhöz vágja a szoftveres gép többletköltsége? Ekkora mennyiségnél a néhány centes megtakarításokból is nagy pénzek jönnek össze, amitől olcsóbb lehet a gép. Mert hogy ez is elvárás vagy nem?

    ''de a gyártó természetesen semmilyen támogatást nem ad hozzá a honlapján. Gratulálok.''

    A tájékozatlanság nem bűn, csak egy állapot!

    Ki a gyártó? A Cora? Mint már írtam a Lenovo nem gyárt és nem szállít Linuxos N100-asokat. Ez egy ''helyi akció'' azon kell számonkérni, aki beszállította a Cora-ba. A garancia levél esetleg útbaigazíthat ...

Új hozzászólás Aktív témák