Keresés

Aktív témák

  • #75912448

    törölt tag

    válasz BBéci #16855 üzenetére

    Az összes IPS ilyen, kompenzálják a tökéletes színhűséggel és a betekintési szöggel, amit egy Samsung vagy Sony nem mindig mondhat el magáról, ők ellenben dicsekednek a feketéjükkel :-) Kinek mi a fontosabb... Nekem a színhűség, és hogy messze elkerüljenek a Samsung csíkjai :)

  • GeneraL_XTX

    veterán

    válasz BBéci #16855 üzenetére

    Én plazma után is meg vagyok elégedve az LW5500 kalibrált képen nyújtott feketéjével, igaz a D550 nem a legjobb fekete szinttel büszkélkedhetett a plazmák között.

  • #75912448

    törölt tag

    válasz BBéci #16855 üzenetére

    ...ettől kezdve nem lehet jó a képminősége...

    Maradjunk annyiban, hogy szerinted ... ez fontos. Rengeteg tévét szerelnek hasonló IPS panellel, hasonló kontraszt aránnyal. Sorolhatnék jó néhány tesztgyőztes Philisp, LG típust, de nem teszem, mivel élből utasítasz el mindent, ami ehhez a 2 márkához kapcsolódik. Szerencsére az interneten található tesztoldalak többsége nem ennyire vaskalapos és szubjektív. Befogadják, hogy a technológia változik, a cégek versenyeznek egymással, hol egyik jobb, hol másik.

    Temérdek felhasználónak fontos a színhelyes megjelenítés, vagy legalább a tolakodó színek elkerülése, melyet ezekkel a típusokkal tudnak elérni. Sokak nem kékesszürkét szeretnének nézni, mikor oldalról pillantanak a tévére. Aztán vannak, akik nem akarnak begolyózni az aktív 3D vibrálásától, nem is kevesen. És most abbahagyom a felsorolást, mert tudnék idézni még vagy 10 tulajdonságot az IPS vs többiek vitában.

    Ami az egyik előnye, a másik hátránya. Sokszor ami megvan az egyikben, hiányzik (nagy mértékben) a másikból. Ezért a fent említett mondatot csacsiságnak tartom. Pont te említetted a napokban: olyan tévét, amit nem lehet színhelyesre kalibrálni, az kukába való. No most, hiába van az általad kedvelt márkának árnyalattal jobb feketéje, ha azt nem lehet színhűre kalibrálni, vagy jóval rosszabb 100Hz-cel rendelkezik, ellenben jó a kontrasztaránya, tán az is kukába való?

    Nem gondolnám. Jelen állapotában az LCD technológia ott tart, hogy az alsó, közép és felső középkategóriában a 2 együtt általában nem megy. Kinek melyik a fontosabb, úgy választ.

Aktív témák