Keresés

Aktív témák

  • Capella

    senior tag

    válasz kisJack #23520 üzenetére

    Na jó, ezt csak most úgy írtad találomra. ;)
    Az hogy hol helyezkedik el az RCA bemenet, vagy esetleg, hogy van-e egyáltalán, az mennyiben befolyásolja, hogy melyik HDMI bemenet képes a PC fogadására?
    Még mindig azt nem értem, mitől kell kitüntetettnek lennie a másodiknak a Samunál.
    De ez van.

  • Capella

    senior tag

    válasz dabadab #23545 üzenetére

    Oké, de ez miért jelenti azt, hogy csak az a jó HDMI bemenet PC-hez, ami az RCA csatlakozás mellett van. Vagy fordítva, az a HDMI, ami mellé odakerült valahogy egy RCA csatlakozó? :P
    Ez abszolút független egymástól, hogy fizikailag hová fért a hátsó panelen az RCA bemenet..
    No meg természetesen ez az RCA hangbemenet nemcsak a HDMI-s PC-hez jó, hanem egy komponens DVD lejátszóhoz is.
    Nem akarom én ezt tovább szőrözni, de itt a Samsung tulajoknak az az első, hogy HDMI 2 és átnevezés. Én meg azt kérdem, ugyan miért? ;)
    Nem mintha ez különösebb gond vagy hiba lenne, ha ez kell neki, hát oda kell dugni. Van még másik is a többi eszköznek. :D

  • Capella

    senior tag

    válasz johnny82 #23544 üzenetére

    Olyan nem nagyon van, hogy ne legyen TX-37LZD800F. Régebben a márkaboltban csak a PIP nélküli típus volt, ezt meg ígérték, hogy jön. De ez régebben volt, azóta akár lehet is.
    Viszont at AV Planetnél vagy Extreme Digitalnál kapsz. Így csak döntés kérdése, ha ez a kiválasztott.

    #23572 Zippair: Éppen azt mondom, hogy nincs "összekötve" semmilyen értelemben az RCA hangbemenet a HDMI csatlakozóval. Semelyik HDMI-vel, de a kompozittal és a komponenssel sem. Ez egy hangbemenet, ami bármilyen külső jelet fogad. És egy hangbemenet, mert nincs is több külön, amivel bármelyik felsorolt képbemenethez társítható a hang.
    Hacsak nincs optikai vagy digitális hangbemenet is, vagy a scartokat nem említjük, de az meg tényleg összetett.

  • Capella

    senior tag

    válasz bigdigit #23617 üzenetére

    Lehet, hogy a Sony jelenség amit láttál igaz. Csak abban nem vagyok biztos, hogy feltétlenül rossz-e.
    Valahogy arról lehet szó, hogy silány SD adásnál ki hogy oldja meg a felkonvertálást. A Sony SD-ben nem nevezhető extrának, csak az átlagosnál jobbnak szokták említeni a tesztekben.
    A Sony mérnökei valószínűleg inkább a hibák elkenésére tettek szerintem. Engem éppenhogy zavart egyes más típusoknál már korábban, hogy annyira kijöttek a hibák, olyan részletek amik nem valósak, nem kellene ott lenniük, hanem egy darabos pixel katyvasz. Igaz leginkább közelről.
    A tévéket meg nem fél méterről nézzük.
    Na most a Sony érdekes módon normál tévézési távolságról meg mégis jó. Talán pasztellesebb, jobban keni a hibákat, mint más.
    Emberek! Ezentúl ne vegyetek Sony tévét. :DDD :P

    Az is lehet, hogy messzebbről a mindenfajta hibás képpont is nézhetővé válik. Mindenki döntse el, melyiket tudja jobban elviselni, vagy melyiket nem bírja hosszabb távon semmiképp.

    Ma láttam egy 42PES001-et HD adással. Vagy csak annak csúfolt NatGeo felvétellel. Egész jó telt színek voltak, mellette világos és ragyogó. A többiek sötétebb tónusra voltak állítva. Ez adott volt, nem piszkáltam, távirányítót sem láttam, no meg csak átrohantam egy-két perc alatt.
    Időnként nem tudtam, mi zavar. Az összevissza futkározó vízipocoknak vagy miféle állat volt, valahogy nem tetszett a körvonala, a szőre, mintha glória vette volna körül.
    Rossz volt nyilván a felvétel minősége, vagy a tömörítés miatt is. Lehet hogy 2,5-3 m-ről már a szem kiegyenlítette volna a dolgot.

    [ Szerkesztve ]

  • Capella

    senior tag

    válasz bigdigit #23643 üzenetére

    A Sony nyűgökkel kapcsolatban mégis az van, hogy ha az ember bemegy egy olyan boltba, ahol többféle tévé fut éppen, isten tudja milyen beállításokkal és műsorral, általában nem a Sonyk szoktak a legrosszabb szubjektív képminőségűek lenni. Még inkább az élénk képűek közé tartoznak, ami nehezen egyeztethető össze azzal, ha tényleg elken kicsit és pasztellesebb az SD adás.
    De az is lehet, hogy csak az alapbeállítás miatt van, mert a Sonynál elég nagyra van téve a háttérvilágítás és a színek is inkább kiemeltek. Igaz te is írtad, hogy a Philipset is vissza kell tekerni.

    Egy kicsit elszörnyedve olvastam valakinek a hozzászólását, hogy hazavitte a szuper Philips tévéjét, talán éppen 9703 ,és vagy 2-3 napig szenvedett vele, mire jó és elfogadható SD képet tudott beállítani. Vagy még az is lehet szerintem, hogy inkább megszokta, de előtte igen zavaró lehetett valami. Miközben a tesztek szerint a Philips elég jónak számít az SD-ben.
    Én meg hazavittem a W4500-at, levettem a fényerőt 3-ra, a színtelítettségből is visszavettem, mert nekem sok volt, nem annyira természetes. Bár a legtöbb adás maga sem természetes.
    Utána még emelni kellett picit a fényerőn, mert túl sötét, de lehet hogy azért is, mert energiatakarékosban járatom.
    És mindenféle egyéb trükk nélkül egyszerűen egész jó és élvezhető az SD adás, lehet, hogy pont a pasztellizálás miatt. Azt nem mondom, hogy biztos ez a legjobb SD képminőségű tévé, de aki egyszerűen csak nézhető adást akar, annak bejöhet.

    Ghostingot egyáltalán nem tapasztaltam, bevilágítás (backlight bleed) az valóban van. Leginkább a jobb sarkoknál, és csak bemenetváltáskor feltűnő, de a 4:3-os képarány oldalsó fekete csíkjainál már gyakorlatilag észrevehetetlen. Nem üt el a csík, ha fekete mellette a képernyőtartalom, egybefolynak. Együtt lehet élni a bevilágítással.
    S-PVA monitoron is van, ott ghosting is.
    A bevilágításban a Z4500 jobb, csak jóval drágább.

  • Capella

    senior tag

    válasz Drapedro #23656 üzenetére

    Tényleg, Hirtelenjében mellényúltam a sok english képminőség jellemző között. :U
    Én is a cloudingra gondoltam, és helyette a ghostingot írtam az előbb.
    Monitoron azután van persze ghosting is.

    Más. Tegnap ahogy lapoztam, látom az m2 HD logóval adja a kutyás filmet a digi kábeltévén. Utána meg látom, az m1-en a meccs szintén HD logóval megy. Analógon és digikábelen.
    Mi a szösz mondom, ezek már kimentek a DVB-T-re is, vagy csak készülődnek.
    De nem, ahogy kéziben ráhangoltam, az 55-ösön jön változatlanul kódoltan az ATV és HírTV, a 62-esen meg a Duna és Autonómia. No meg a 38-ason a DVB-H. Egyelőre semmi változás a programkínálatban. :(
    Viszont a Duna HD képe az igen jó a kábeleshez képest a 1080/25 Hz-re való "sima" felkonvertálás ellenére.
    Részletgazdagabb, színesebb, mélysége van a képeknek, már majdnem 3D feeling, legalább is a mosott papírképszerű SD-hez képest.
    Vagy csak a Sony pasztellizálja az SD-t? ;) :P :DDD

  • Capella

    senior tag

    válasz bigdigit #23657 üzenetére

    Igen, erre a pixel azonosságra gondoltam én is, mint hiba elkenés.
    Azután pont az az érdekes, hogy úgy 2 m-ről, tévénézési távolságból meg már jó.
    Lehet, hogy a "hímzett" pixeleid is hasonlóan jók ilyen távolságra, vagy akár jobbak. Pontos A-B tesztet lehetne csinálni az eldöntésére, hogy mennyire.
    Valószínű 2 különböző megoldás ugyanarra a problémára, hogyan lesz 576-ból nézhető 1080.
    A Philips is másképp csinálja a 24p pulldownt, mint a jelenlegi mainstream, bár lehet, hogy ez itt nem a megfelelő hasonlat. ;)

  • Capella

    senior tag

    válasz bigdigit #23660 üzenetére

    Ebben az artifact dologban még nem vagyok otthon. Korábban polemizáltatok már erről, melyiknél hogy.
    Valami vonalkásodásféle vagy minek gondolom, meg leginkább HD anyagnál lehet, ha jól sejtem.
    HD anyagom meg szinte nincs. 3 db valami 3 perces demó, film bevezető van letöltve wmv-ben, de a hangot még nem tudom átküldeni a DVI-HDMI átalakító miatt, igaz az artifacthoz mindegy volna.
    mkv rippjeim még nincsenek.

    A Sony Motionflowját a tesztelők eléggé dícsérték, hogy az eddig látottakhoz képest talán legkevésbé gyorsít, rondít bele az igazi 24p-s filmélménybe.
    Nekem nincs vele bajom, illetve azt sem látom, tudom hogy mit kellene látnom a darabosabb valódi 24p-nél. Nem tudom, mi volna más, jó így is. Engem egyáltalán nem zavar.
    Ettől még artifactolhat. Az előbb említetted, hogy valószínűleg azt láttam a PES001-nél is.
    W4500-nál 3 állás van, default az alacsony fokozatú Motionflow. Át lehet tenni magasra meg kikapcsolni, de minimális vagy számomra láthatatlan a különbség az én jelforrásaimnál. Talán a kikapcsolás észlelhető.

  • Capella

    senior tag

    válasz bigdigit #23664 üzenetére

    Sokat megteszel az anyósodért. ;) :))
    Ennyit szőrözni, hogy jó tévéje legyen, ha már a Philips semmiképp nem kell neki. :DDD
    A 42PES meg ahogy sejtem kicsi is neki.

  • Capella

    senior tag

    válasz bigdigit #23667 üzenetére

    No majd megvizslatom jobban highban is. Eddig nem tűnt fel zavaró tényezőként.
    Pedig mintha a BL meccsnél HD-ban is kapcsolgattam volna ide-oda a Motionflowt is.
    Meg talán szerzek másik DVI átalakítót, hogy megint összecuccoljam a PC-vel.

    Nincs külön 100 Hz, emlegetve sincs a menüben. A Motionflow van, mint effektus.
    Ezen kívül van film mód állítás, meg mpeg zavar elnyomásszerűség. Most így nem nagyon tudok többet, bár biztos van még egy és más, de ezek is jók nekem alapértelmezetten. Kivéve amiket írtam.

  • Capella

    senior tag

    válasz bigdigit #23670 üzenetére

    Mostmár érdekel ez az articraft búrásodás.
    Hogyhogy eddig a W4500-on nem láttam semmilyen állásban. Vagy csak nem figyeltem eléggé? :F
    A 42PES001-en meg ezek szerint egyből kiszúrtam, ha tényleg az volt. :U

  • Capella

    senior tag

    válasz bigdigit #23686 üzenetére

    :Y Hoppá. Lehet. Nagy nevek, ha találkoznak. :D

    Most már akkor csak azt kellene eldönteni, hogy ez bug vagy feature. :DDD
    Vagy a bugból lehet ideológiát gyártani a cégnek, hogy persze mi mindig is így akartuk, ez a koncepció.
    Habár ezt csak én okoskodtam ki, hogy egyfajta feature.

  • Capella

    senior tag

    válasz bigdigit #23696 üzenetére

    Hey, bigdigit!
    Az anyósodnak sem lesz egyhamar tévéje, ha így folytatod. :P :DDD
    Vagy ezt nem is johnny82-nek címezted, hanem tudat alatt magadról szólt. ;)
    [link]

    [ Szerkesztve ]

  • Capella

    senior tag

    válasz bigdigit #23721 üzenetére

    Úgy látom, nem fogsz tévét venni. Olyan tévé vagy nincs, vagy nem elérhető, ami az összes és egyformán fontosnak tartott feltételednek megfelel.

    - legyen LCD
    - ne legyen Philips
    - ne legyen Sony az SD "hímzésminták" hiánya miatt
    - legyen benne mpeg4 tuner
    - legyen jó nagy
    - artifact se legyen egyáltalán
    - meg úgy általában is igen jó legyen

    Kihagytam valamit?

    Artifact. Hát nem tudom. Néztem SD-n, néztem 1080p wmv-n, néztem a Duna kvázi HD-n, de semmi artifactot nem láttam a Motionflow bármilyen állásában 20-30 cm-re a tévétől.
    Egyáltalán szinte semmi különbséget nem láttam.
    Vagy ha mégis volna articraft, az olyan, hogy engem egyáltalán nem zavar.
    Egy kicsit rákerestem a neten, de ott se nagyon emlegetnek articraftot.
    Amit említenek és találtam az a W4100 típus 120 Hz-es Motionflow-val:

    "Fast moving sports and action scenes beg for smooth motion virtually free of visual artifacts and that’s just what BRAVIA W-Series HDTVs deliver with Sony’s exclusive Motionflow 120Hz technology."

    Úgyhogy tovább ez a kérdés a W4500 esetén sem érdekel. Számomra nincs artifact.
    Ami a legnagyobb gondom, hogy a hang változatlanul nem jött össze. Vettem egy 19 pólusú DVI-HDMI átalakítót is, és a Vista továbbra sem érzékelt HDMI kapcsolatot. :O Se 24, se 19 pólusnál. :W
    Még jó, hogy visszaveszik a dugót, de most már valami tutit kellene kipróbálnom. :U
    Nemrég dicsértem a felkonvertált Dunát, hogy mennyire jó. Az arifactoskodás mellett 20 centiről valóban nem egy hímzésminta volt, sőt iszonyat pocsékul nézett ki a 1080p-hez képest.
    A fotelből 2,5-3 m-re meg jó. :C Úgyhogy a hímzésminta sem érdekel. Lehet hogy ezentúl inkább csak tévét nézek, mint egyik fórumtársunk felesége. ;) :DDD
    És nem fél méterről, hanem a fotelből.

  • Capella

    senior tag

    válasz bigdigit #23756 üzenetére

    Fél méterről néztem, mert nagyon látni akartam.
    Nem sikerült. :C
    Távolabbról nézve még ennyit sem láttam volna. ;)

  • Capella

    senior tag

    válasz radi8tor #23757 üzenetére

    Egyelőre nem veszek új videokártyát csak ezért.
    Már így is ki kellett dobjak egy fél éves kártyát korábban, mert a nagy felbontást nem kezelte rendesen.
    Az a natív kártya meg majd feleakkora grafikus teljesítményű. No nem mintha esetemben nagyon számítana.
    Amit átalakítóra költök, lassan kiadna egy olcsó natív HDMI-s kártyát is. :P Bár ezt még visszavihetem.
    Egyelőre mkv filmem sincs, úgyhogy éppen ráér, nem is nagyon dugnék rá PC-t. Csak azért akartam, hogy komplett legyen a dolog és előkészített.
    Talán majd az 5-ös ATI sorozatból. Ha lesz. :D
    Előbb valahogy mégis szereznem kellene egy Sapphire kártyhoz mellékelt átalakítót. :U

  • Capella

    senior tag

    válasz rrbm #23837 üzenetére

    Vagy nem. A HDCP az egy másolásvédelmi eljárás, amit a HDMI szabvány is használ.
    Még ATI kártyán is megfelelő DVI-HDMI átalakító és driver telepítés kell a hangátvitelhez, az nVidia meg valószínűleg át sem viszi.

  • Capella

    senior tag

    válasz anrab #23856 üzenetére

    Nekem pont ilyen kártyám van, és eddig sztereo hangot sem tudtam kicsiholni belőle se XP-n, se Vistán, se a hozzáadott, se másik kétféle DVI-HDMI átalakítóval sem.
    Sok jóval nem biztatlak, de ha sikered lesz, az eredményednek örülnék. :)

  • Capella

    senior tag

    válasz scream24 #23864 üzenetére

    Valószínűleg olyan átalakítót mellékeltek hozzá, ami jó a hangátvitelhez.
    Van olyan 4x sorozatú kártya, amihez viszont mégsem jó az átalakító. Sőt éppen olyat hallottam, hogy a jó típusúnak tűnő átalakítóval sem ment a hang egy kártyával. Tiszta zsákbamacska.
    Nekem egyelőre nem annyira fontos, hogy egy erőmű ventillátoros kártyára cseréljem a meglévőt. Vagy natív HDMI-sre.
    Az meg hogy driver nélkül viszi, egyszerűen nem igaz. A számítástechnikában még a cipőfűzőhöz is driver kell. :P Legfeljebb nem tudsz róla, mert automatikusan települ.
    XP-n tuti, hogy kell külön driver telepítése is a HDMI hanghoz. Vagy az ATI féle, vagy a Realtek.
    A Vista maga pakol fel egy HDMI drivert automatikusan, csak azt nem tudom, ez adna-e ki megfelelő hangot az átalakító probléma miatt.

  • Capella

    senior tag

    válasz Osiris #23865 üzenetére

    Ha arra gondolsz, hogy display cursor trails, az az egér driverekben ki-bekapcsolható.
    De itt mintha más probléma lett volna.

  • Capella

    senior tag

    válasz scream24 #23883 üzenetére

    Tényleg külön drivert írtál, bocs.
    Mégis az van, hogy egyeseknek megy a hangátvitel a külön driverekkel is (Cifu, bigdigit, és mások), míg LordVader80 esetében a Vista saját driverével jó, a Realtek driver meg kinyírja a hangot és a HDMI kapcsolatot. :U
    Akkor ez hogy van? Meg mi van XP-? Ott mindenképp kell drivert telepíteni.
    Nekem meg kártyához adott speckó átalakítóm nincs egyelőre, ha tényleg annyira speckó lell, a többi meg nem oké, így még nem tudtam összehozni a hangot.

    @LordVader80
    Pipáld be a scaling valuest.
    Meg miért nem a magyar nyelvű CCC-t töltötted le? ;)

    [ Szerkesztve ]

  • Capella

    senior tag

    No, kész, vége. Ami nem megy, az nem megy. :( Ami nem megy, azt nem erőltetjük.
    Nekifutottam még egyszer, és előállítottam azt az állapotot, ahogyan LordVader80 át tudott vinni hangot a default Vista driverekkel HDMI-n a tévéjére.
    Vista Realtek hang- és HDMI driverek eltávolítása, a Vista szépen berakta helyettük a saját drivereit. Volt hang fejhallgatóról és vonali kimenetről, a HDMI eszköz rendben, és kiválasztható alapértelmezettnek is. [link]
    Így beállítva elindítok egy zenét a Media Playerrel, szépen játssza is. A Vezérlőpult Hang beállításainál alapértelmezett HDMI kimeneti eszköz melletti a kivezérlésjelző is mutatja, hogy frankón megy a lejátszás. Ilyenkor persze a fejhallgatón nincs hang, de sebaj, azért van HDMI-re téve, hogy most ott menjen.
    Összedugom a tévével az Asus 3650-hez mellékelt sárga DVI-HDMI átalakítóval a sárga kimeneten. Ugyanaz elindítva, működik a kivezérlésjelző, csak hang változatlanul nincs. :(
    Bekapcsolom a tévén a HDMI vezérlést (CEC Bravia Sync), frissítem az eszközlistát. Nem talál egyetlen HDMI eszközt sem.
    Ennyiben elég intelligens volt a Realtek driver, ugyanezt mondta, nincs HDMI kapcsolat. ;)
    A Vista egyszerűbb drivere meg csak küldi ki a jelet a kimenetre, de nem érdekli, hogy tényleg van-e összeköttetés.
    Ha már így van, végigpróbálom a másik DVI kimenetről, egy másik, 19 pólusú, de nem kártyához mellékelt átalakítóval, a samsungosok kedvenc HDMI2 bemenetén is megnézem, de semmi sem változik.
    Szóval ez így ezzel a kártyával és ezzel az átalakítóval egyszerűen nem megy. :( :O
    Kérdés, hogy egy másik átalakítóval megy-e, vagy pont milyennel. Majd vagy szerzek valahogy kölcsön egy 4x kártyához adott átalakítót, vagy nem tudom. Egyelőre úgysem küldök filmet PC-ről a tévére.

    Az a poén nekem is nagyon tetszett, hogy miért is várnánk hangot egy silent kártyától. :R

    [ Szerkesztve ]

  • Capella

    senior tag

    válasz evitiguF #23899 üzenetére

    LordVader80 esetében mind a Rev A, mind a Rev B átvisz hangot, viszont csak és kizárólag a Vista alap drivereivel.
    Ha felkerül bármilyen Realtek, akár a sima HD audio, akár a HDMI, akkor megnémul. Ha jól vettem le.
    Jó kérdés, hogy az a Rev A ugyanaz a Rev A-e, mint nálad, vagy akkor a Rev B miért nem jó a Realtekkel, mint sokan másoknak.
    Vagy az a Rev B sem ugyanaz? Vagy mikor mitől függ még a dolog az átalakítón kívül?
    És csak a kártyához adott speckó driver vihet át hangot, a mezei külön vásárolt driver nem.
    Ennyiben átverődtem, mert írtak már olyat, hogy a külön vásárolt átalakítóval meg jó lett. Vagy az külön vásárolt átalakító is éppen az általad favorizált Rev B típus lehetett?
    Szóval jó nagy itt a katyvasz. :Y :))

    [ Szerkesztve ]

  • Capella

    senior tag

    válasz Capella #23900 üzenetére

    "És csak a kártyához adott speckó driver vihet át hangot, a mezei külön vásárolt driver nem. "

    Nem csoda, ha már hülyeségeket írok. :DDD
    Természetesen nem driver, hanem átalakító.

  • Capella

    senior tag

    válasz evitiguF #23902 üzenetére

    Na akkor kezd letisztulni a dolog, ahogy LordVader80 és te kisakkoztátok, végigpróbáltátok.
    Még eddig a Sapphire féle Rev B átalakító a legjobb, leghasználhatóbb. Lehet hogy létezik más is, csak nincs rá semmi garancia, hogy tényleg jó lesz.
    Teljeskörű garanciát meg arra sem látok, hogy majd a Sapphire Rev B jó lesz az Asus 3650-hez is. :U
    Lassan lehetne nyitni egy hangzásképes DVI-HDMI átlakító topicot. ;)

    Az összes sumák cég meg ott rohadjon meg, ahol van, amelyik ilyen mindenféle csökkent képességű átalakítót mellékel a kártyájához.
    Az Asusra még eddig azt mondtam, hogy istenem, hát picit régebbi kártya, bár a HDMI se mai csirke. :(((
    De hogy egy Gainward 4850 se menjen a saját átalakítójával? :F :W
    Az 5-ös sorozatú kártyák már lehet hogy mind natív HDMI-sek lesznek. :P

  • Capella

    senior tag

    válasz evitiguF #23911 üzenetére

    Ja, tényleg félreértettem. "dobozában mellékelt" volt írva.
    Nem is az átalakító érzékeli, hanem ezek szerint egyes kártyák a driverrel egyetemben csekkolják, hogy milyen átalakító van rádugva.
    Gondolom talán csak az újabb 4x kártyák, vagy az se mind. Az enyémnél tuti nem volt soha semmi figyelmeztető vagy hibaüzenet.
    A megkavarás azért csak félig sikerült. A bigdigit Gainwardja megy a saját kütyüjével, a Club 3D meg nem a Gainwardéval, de a Sapphire-éval meg igen. Valami olyan lesz talán, hogy nem azonos az egyes kártyák megoldása a hangátvitelre, vagy bekötésileg, vagy valamilyen elektronikai alkatrész paraméterében.
    Ráadásul most jön anrab, aki csak úgy lazán összeköti a silent 3650-et, és megszólal. :U
    Már csak éppen azt nem írta meg, hogy pontosan milyen átalakítóval tette, mert rögtön tökönszúrom magamat. :))

  • Capella

    senior tag

    válasz evitiguF #23919 üzenetére

    Most már én is. :DD
    Ahogy nézem, anrab nem nagyon kényeztet el az információdömpinggel. :N
    Háromezerért vett valami akármilyen átalakítót egy gagyi HDMI kábellel együtt, és azzal is jó. :U Majd vett egy komolyabb kábelt is még mellé.
    Na de milyen az a nyüves átalakító, melyik Tesco, melyik polc, mittudomén. :)) Biztosan gazdaságos. ;) Vagy pont az a csoda Rev B.
    Még az is lehet, hogy el kell menjek egy Tescoba a jövő héten.

  • Capella

    senior tag

    válasz atesss #24036 üzenetére

    "Kb. 1 hete volt ugyanilyen bajom a Sony W4000 és V4500 szériával.
    A kézikönyv szerint az sem tudta a PC HDMI-ről 1920*1080-at, de aztán egy teszt alapján kiderült hogy mégis. :F "

    Már egy párszor megbeszéltük itt a fórumban is, hogy a Sonynál a PC bemenet csak az analóg D-sub csatlakozót jelenti, ami tényleg korlátozott felbontás, maximum 1360x768/60Hz vagy 1280x1024/60 Hz lehet. Vagy lehetne még 75 Hz-en, de csak 1280x768.
    HDMI-n meg automatikusan felismeri és csatlakozik a videokártya driver 1080p-vel 1920x1080/60 Hz.
    Ezután az adapter üzemmódoknál átteheted 24 Hz-re vagy 25 vagy 30 Hz-re is.
    A kézikönyv meg erről valóban elég félreérthető, de hidd el azoknak, akik próbálták.
    Nem tudom létezne-e egyáltalán olyan full HD tévé, amelyik HDMI-n ne kezelne ebben a felbontásban PC-t. Gyanús, hogy nincs is ilyen.

    @bigdigit
    Lehet, hogy jobban jártál volna, ha az anyóst mégis rábeszéled a 47PFL9703-ra. ;) :P
    Vagy ha így van, ne azt keresd, mi nincs vagy más az új készülékben a Philipshez képest.
    Vagy nem volna semmi olyan megoldás, ami meg esetleg ebben jobban van kitalálva? ;)
    A pixelhibát persze benyelted, de gondolom úgyis az anyós nézi az összes nem philipses hiányosságával együtt. :DDD
    Olyan meg nem tudom van-e, ahol a netről közvetlenül lehetne firmware-t frissíteni és nem USB-ről.
    A Sony meg köti az ebet a szervizhez, hogy csak ott, pedig lehetne elvileg USB-ről is. Ennyiben a Philips és a Samsung felhasználóbarátabb, korrektebb.

    [ Szerkesztve ]

  • Capella

    senior tag

    válasz bigdigit #24043 üzenetére

    Ebben a subpixelhibában nincs is semmi különös. Még ha a boltban veszed és a helyszínen ki tudnád próbálni, akkor sem biztos, hogy észreveszed.
    Esetleg ha notival és HDMI kábellel a hónod alatt mész vásárolni. De végül is később is előjöhet.
    Messziről meg valóban nem látszik.
    Még korrekt, hogy egyből felajánlottak árcsökkentést látatlanba.

    Ezek a hálózati dolgok, DLNA elég gyerekcipőben járnak, inkább parasztvakításnak tartom. Még nálad ez az időjárás lehetne valami, ha magyar viszonyokra is volna. És nem csak Budapest, hanem, vidék is. Igaz van elég más forrás a tájékozódásra.
    Ebben a Sonyban is van pl. olyan, hogy ha a fénykép EXIF információja tartalmazza GPS alapján a koordinátákat, akkor megjeleníti a térképen. Na most a demó képen a Colosseumnak meg az Eiffel tornynak kipakolja a helyét a térképen. Ez még nem hálózat, nem is DLNA, de ha rá lenne dugva a net, akkor lehetne zoomolni is. Na bumm.
    A W4500 még mpeg2-t sem játszik le DNLA-n keresztül, nem írják, de nem is hiányzik. Azt hiszem, akkor már inkább a Pattogatott kukoricádat kell feltankolni. ;)
    A hálózati beállításokkal még nem is volt gondom, próbából megnéztem, az korrekt és eléggé variálható. Nem csak DHCP vagy fix IP cím van, hanem DHCP mellett is lehet kézzel fixen DNS szervereket beállítani. Ez eddig nagyon rendben van, hanem még kellene lenni DLNA kompatibilis médiaszervernek, amivel már nem szórakoztam. Úgysem volt hangátvitelem az átalakító miatt.
    De mindez minek? Sok hűhó semmiért. Fotókért és mp3-akért? Bár PCM-et is említ, hogy vinné.
    Akkor már rádugom pendrive-on. ;)
    Az analóg tévék rendezése és elnevezése nálam sem volt egy pár perces ujjgyakorlat, vagy lehetne 5 karakter helyett 7-8 a név. De mindegy, még az is lehet, hogy jövőre analógom se lesz.
    Nagy meglepetés nem volt, a STB-n hasonlóképpen kell átrendezni, legfeljebb elnevezni nem kellett.

  • Capella

    senior tag

    válasz hattorihanzo #24065 üzenetére

    MPEG4 tuneres tévével DVB-H földi sugárzást és DVB-C kábeles adásokat vehetsz, műholdas DVB-S-t pedig nem.
    Ahhoz box kell.

  • Capella

    senior tag

    válasz radi8tor #24073 üzenetére

    De hát erről beszélek én is. ;)
    Valóban, a Vistában maga a Media Player 11 lehet DLNA kompatibilis médiaszerver is.
    Csak én nem próbálkoztam tovább, mivel úgy sem volt hang az átalakító miatt, és nem osztottam meg semmit, hanem szétkaptam a rendszert.
    Vannak egyéb külső ilyen médiaszerverek, a Philips manual, hogy a francba lyukadunk ki mindig ide :P , szépen le is írja a beállításokat.
    Ezen túl ilyen egyéb programok, mint TVersity, Twonky Media az OS X-re, Sony Vaio Media Server, Nero MediaHome, Macrovision Network Media Server, meg van még egy pár.
    Viszont én nem akarok tévén mp3-at lejátszani, mert a tévé meg úgyis erősítőre van kötve. Az mp3-ért sem vagyok odáig. Akkor minek bonyolítani.
    Ha képről van szó, azt meg lejátszhatom a tévére dugott pendrive-ról, vagy még át sem kell másolni az SD kártyáról, ha rádugom az USB kártyaolvasót.
    Így nekem semmi gyakorlati értelme nincs a Sony féle DLNA-nak. :(

  • Capella

    senior tag

    válasz bigdigit #24071 üzenetére

    Valamikor régen Cifu említette a tesztjében, hogy a Sony Smartja milyen jó, hogy szerinte jobb, mint a többi.
    Azután kiderült, hogy a Panasonic megoldása sem rossz, meg lehet hogy van egy néhány hasonló jó megoldás.
    De ízlések és pofonok, kinek melyik jön be, vagy bejön-e egyáltalán.
    Én SD adást általában 4:3-ban nézek, mert nem akarom torzíttatni sem, és elveszteni néhány információt sem, még ha egyesek szerint azok úgyis többnyire feleslegesek.
    Engem nem zavar, hogy van két szélen fekete csík. Sőt ez nem is fekete csíkként látszik, hanem általában sötét szobában semmi nem látszik, csak annyi, hogy addig tart a 4:3 kép ameddig, és mellette tök sötét minden. Nem üt el a két szélső csík, egybefolyik a tévé keretével, azaz nem is hogy egybefolyik, mert egyszerűen nem látszanak külön.
    Az állítólagosan oly nagyon zavaró backlight bleed ellenére sem. :P :DDD
    Igaz nálam nincs embipúr, izé light, úgyhogy nem is tud nagyon mitől elütni.
    A 4:3 arány még arra is jó a teljes információtartalom és torzításmentesség mellett, hogy az erőszakos nagyítás nem hozza ki mégjobban az SD adás gyengéit.
    A smart a W4500-nál nekem nem igazán vált be. Az néha előfordul, hogy 14:9-re átkapcsolok, ha olyan az adás. Azután a nyilakkal bejátszom a kedvező beállítást a felső keretnél.
    Tiszta 4:3 adásnál sohasem. Nekem ez így jó, és így is nagyobb a képernyő és jobb a kép, mint CRT-n volt.
    Nem kell csak azért feltétlenül kitöltetnem a teljes képernyőt, mert kifizettem. ;)
    Mások meg másképp gondolkodnak, de az az ő dolguk.
    A Duna HD-n viszont volt olyan adás és képarány, aminél legutóbb a smartot kapcsoltam be, igaz 14:9-et mintha nem is lehetett volna. Nem volt rossz, csak kicsit torzított.
    Van még a zoom, ami teljesen felesleges, mert gyakorlatilag használhatatlan, annyira felnagyítja csak a közepet, és levágja a széleket.

  • Capella

    senior tag

    válasz bigdigit #24149 üzenetére

    Legalább a Samunak jó az EPG-je a magyar karakterekre?
    Nem árt húzni a strigulát, melyik igen, melyik nem.
    A Philipsedről azt írtad, hogy jó. A W4000 és W4500 nem jó, de a V4500 meg igen. :U

  • Capella

    senior tag

    válasz bigdigit #24124 üzenetére

    Lehet, hogy nekem meg éppen ezért jobb mégis a zizis kép helyett a pasztellesebb, de szerinted elkent Sony. :DDD
    Csak most már akkor azt nem tudom, milyen a Philips. ;) Mondják, hogy nagyon jó SD-re, de a boltban látott nem nagyon győzött meg.
    Azt nem nagyon hiszem, hogy az 576-ból úgy tud 1080-at csinálni, mintha már a felvétel is olyan lett volna.

  • Capella

    senior tag

    válasz bigdigit #24156 üzenetére

    Annyiban gondoltam, hogy ezért is szidtad volna a Samut, ha az EPG se jó.
    Tudom, hogy a tévé a hunyó. Nem tudom, mit szúrt el a Sony, és azt is csak egyes típusoknál, de elég érdekes, hogy alig árultak eddig mpeg4-es tévét nálunk, és még ez sem felel meg mindenben az AH feltételeinek.

  • Capella

    senior tag

    No emberek. Egyszer már írtam olyat, hogy inkább csak nyugodtan szeretnék már tévézni, mint a hibákat csócsálni. Még itt lesz egy szösszenet, felületes tapasztalat tőlem, bár az is lehet, hogy nem utoljára.
    De valahogy most már leveszem a kezem a Philips milyen qrva jó tévé vonulatról, ha eddig egyáltalán rajta volt.
    Biztosan jó tévé, és meg is jelenít mindent, egyesek szerint nagyon is, de számomra talán éppen ez a baj és ezért is nézhetetlen hosszú távon. Bennem volna a hiba? ;)
    Talán elhamarkodottság egyetlen fajta műsorforrásból ítélni pár pillnat alatt, vagy már túlságosan megszoktam a "silány" és egyúttal felesleges rossz információktól mentesebb pasztelles képet, vagy mindig is ehhez vonzódtam, de a 42PES001 most végleg betette a kaput, és lehet hogy örülhetek, mert nem az lett.
    A történet. Hűtőgép ügyben éppen mennem kellett a boltba, és ottjártamban vetettem néhány pillantást a PES001-re. Most is egy NatGeo.HD felvétel ment, ami nem volt a legszuperebb, nyugodtan mondhatom kissé SD-s beütésűnek is a tömörítés miatt. Első blikkre a kép elég jónak tűnik. Olyan másfél méternél nem nagyon tudtam messzebb menni a másik sor miatt. Ez már majdnem tévénézési távolság, de figyelmesebben nézve annyira zavartak azok az izgő-mozgó, zizis vagy milyen, de nem éles képrészletek, amik ráadásul állandóan változtak. Látszik, hogy a technika folyamatosan dolgozik rajta, inkább kevesebb, mint sok sikerrel.
    Jó, ez biztos egy ilyen felvétel. Meg a beállítások. Meg biztosan a Natural HD be volt kapcsolva mondja mindjárt bigdigit. Akkor meg minek teszik bele, ha ennyire ártalmas? :F
    Tippem szerint kikapcsolva sem lett volna élesebb, ami nem az, csak nem változott volna folyamatosan. Vagy nem értek hozzá.
    Sonyk a közvetlen környéken nem voltak, és azokon más adás is ment. Ezt csak azért mondom, mert a többi tévé, ami ugyanazt a műsort adta (LG, Samsung, Toshiba) a Sony tévénél nemrégen emlegetett mosottabb, pasztellesebb képet nyújtott PES001-hez képest. Mind másképp persze, de valahogy a PES001-nél nekem mégis nézhetőbben.
    Lehet, hogy a PES001 jobb tévé, jobb műsorral nemcsak első blikkre van jó képe, de én nem a műsor hibáit akarom felnagyítani egy baromi élethű képminőséggel, hanem élvezni az ilyen vagy olyan műsort.
    Az meg nekem pasztellben, ha ez rá a legjobb szó, sokkal inkább bejön.
    Lehet, hogy bennem van a hiba, mert 4:3-os képaránynál is elütök az átlagtól. ;) Úgyhogy nyugodtan ide lőjetek. :DDD

    Ja, és a lapos alumínium távirányítóját is láttam. Azt tényleg irigylem. :D

  • Capella

    senior tag

    válasz Atla #24189 üzenetére

    Bizony veri. A Duna HD felkonvertálva is jelentősen jobb, mint set-top-boxról a digi, vagy az analóg kábel.
    Akinek nincs mpeg4 lehetősége közvetlenül a tévéjén, az ettől esik el. No nem mintha az ember folyton a Duna TV-t nézné, de nem árt valami viszonyítási alapnak.
    Mpeg4-es set-top-boxért pedig biztosan nem rohan ezért el a boltba.
    Előbb utóbb pedig felkerül az m1, m2 is, talán megint lesznek HD meccsek vagy valami más is.
    Valami távoli jövőben meg még az RTL Klub is felkerül, és a Formula-1 is HD lesz. :D
    A kezem meg beleér a bilibe. ;) :))

  • Capella

    senior tag

    válasz tothl #24397 üzenetére

    Korábban már ajánlottam egy jó minőségű kábelt.
    Delock kábel, HDMI 1.3b 10,2 Gbps cat2 kábel. Dolby akármi meg Tru HD hangátvitel.Valószínű az x.v.Colourt vagy ennek megfelelőt is tudná, ha lenne.
    Mindez 5 méteresben 6000-ért borravalóval együtt a futárnak fizetve. Keressetek rá.
    A rövidebb persze kevesebbe kerül.
    Aki még olcsóbbat akar, az próbálkozzon nyugodtan. Esetleg 2-3 gagyi kábel után többe kerül a végszámla. :P
    Lehet azért, hogy a Tesco gazdaságos is bejöhet. :DDD Egyik fórumtag írta, hogy összecsomagoltan vett egy akármilyen 1,8 méteres noname kábelt egy melléadott hasonló DVI-HDMI átalakítróval, és az átalakító gond nélkül vitte a hangot HDMI-n
    keresztül ATI 3650 kártyáról.
    Ez bejött. Az átalakítónál biztos. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • Capella

    senior tag

    válasz hattorihanzo #24417 üzenetére

    A kábel képet biztosan átvisz. Hangra ne számíts. :(
    Szerintem hosszabb távon jobb és gazdaságosabb egy DVI átalakító + HDMI kábel megoldás. A HDMI a kábelt más készülékhez is használhatod a PC-n kívül.

    [ Szerkesztve ]

  • Capella

    senior tag

    válasz Scoobyka #24423 üzenetére

    Nem erre a hang csúszás volna a HDMI 1.3 LipSync?
    Vagy neked ennél jobban csúszik, és pont a kábel miatt?

  • Capella

    senior tag

    válasz hattorihanzo #24579 üzenetére

    Úgy van, ahogy bigdigit mondta. Ez így nem fog menni. kapásból biztos nem.
    A TV-be először egy Conax kártyát fogadó CA modult kell bedugni, és abba az előfizetői Conax kártyát.
    Lehet külön venni ilyen CA modult olyan 14 ezer forinttól kezdődően.
    A T kábelszolgáltató a set-top-boxot vagy havi pár száz forintért bérbe adja, vagy kifizeted egyösszegben a 17 ezer forintot.
    Éppen rendelhetsz szolgáltatást STB nélkül is, lehet hogy kapsz is. Kérdezd meg a szolgáltatót.
    Így kb. 3 ezer forintot spóroltál, és a tévéd kezeli az adást a CA modullal, talán jobban, és nem kell külön távirányító.
    Ha HD tartalomra is előfizetsz, akkor takaríthatsz meg még többet, mert nem kell külön HD kompatibilis STB-t bérelned vagy vásárolnod.
    A DVB-C tévévevő + CA modul + Conax kártya szerintem elég lehet ehhez.

  • Capella

    senior tag

    válasz Tutu7030 #24581 üzenetére

    "Egyszer-kétszer már le lett írva,hogy a conax kártyát az stb-hez párosítva adják ki."

    Nekem ilyen nem rémlik. Ettől még lehet. Régen nem így volt. A dolog úgy megy, hogy kapsz egy kártyát és egy boxot, mindenféle technikai párosítás nélkül.
    Ettől még a papíron, szerződésen biztos rajta van mindkettőnek a száma.
    A kártyát másik T-s STB-be is bedughatod. Mi lenne, ha STB-t cserélnek?

    Szerintem azzal lehet valami keveredés, hogy az IPTV-nél valóban az előfizetővel "összekódolják" a STB-t.

  • Capella

    senior tag

    válasz dabadab #24594 üzenetére

    Én nem ezt mondtam. Az, hogy veszel egy CA modult, még nem 100% garancia arra, hogy menni is fog az adott szolgáltató adott kártyájával.
    Még ha Conax képes CA modul is, és Conax kártyáról van is szó. Így kellene lennie elvileg, de csak a próba garantálja igazán. Addig a CA modul vagy igen, vagy nem, míg a STB tuti, hogy igen.
    Olyanról a fórumon nem tudok, aki kipróbálta volna CA modullal, és ment volna.
    Én szívesen kipróbálnám, de nincs kedvem ezért 14 ezer vagy több forintot fizetni. Főleg úgy, hogy talán februártól nem is ez lesz nálam.

    Azt viszont nem nagyon hiszem, hogy a digi kábelnél össze lenne rendelve a kártya a boxszal.
    Amikor én megrendeltem iszonyú várakozással az ügyfélszolgálatnál, kitöltötték a papírokat, majd elment a csaj, és adott egy boxot. Ennyi. Nem hiszem, hogy lenne valami korlátozás a Conax kártyán a boxra vonatkozóan. Az előfizetési időre persze van.
    Amikor boxot cseréltek, hoztak egy boxot, bele a kártya, és annyi. Utána egy-két napig valahogy jött a teljes extra csomag is. :DDD
    Más helyen az én kódkártyámmal nem próbálkoztam, de ezt volna a legkönnyebb kipróbálni más előfizetőnél.

    [ Szerkesztve ]

  • Capella

    senior tag

    válasz Capella #24591 üzenetére

    "Ha HD tartalomra is előfizetsz, akkor takaríthatsz meg még többet, mert nem kell külön HD kompatibilis STB-t bérelned vagy vásárolnod.
    A DVB-C tévévevő + CA modul + Conax kártya szerintem elég lehet ehhez."

    Ezt nagyon egyszerűen ki lehet próbálni most Karácsonykor. Azzal együtt, hogy egyáltalán tényleg együttműködik-e a CI + CA modul + Conax kártya dolog.
    December 24-25-26-án a T-Home digi kábel, IPTV és sat szolgáltatásnál teljes kódmentes szolgáltatás lesz.
    Tehát ki lehet próbálni nemcsak a CA modult, hanem egyúttal azt is, hogy jön-e így a HD adás közvetlenül a tévére.

  • Capella

    senior tag

    válasz Tutu7030 #24600 üzenetére

    "Nekem van sd (gcr-300) és hd(intek) stb-m is. Nyomatékosan felhívták a figyelmem,hogy nehogy összecseréljem a két készülékben a conax kártyát."

    Ezt így már elhiszem.
    A GlobalTEQ GCR-300 és GCR-370 viszont ugyanazt a Conax kártyát szó nélkül elfogadja természetesen.
    Ez lehet az oka akkor annak is, hogy nem minden conaxos CA modul eszik meg minden Conax kártyát. Ha tényleg nem eszik meg.

  • Capella

    senior tag

    válasz dabadab #24605 üzenetére

    Na jó, már én is belekeveredtem kicsit. :DDD
    Nem pont egyszerre és ugyanazt lehet kipróbálni, illetve a kódmentes hétvégén a CA modult éppen nem tudod próbálni. :U

    Tutu7030 mondta a legjobb tippet. Ezek szerint a HD adáshoz és az SD-hez nemcsak a box különbözik, hanem a Conax kártya is.
    A HD Conaxszal viszont feltételezem lehet venni az SD adást is. Vagy esetleg az HD csak HD-t tud, és az SD-hez külön box kell?

    Szóval a legjobb az lenne, ha lehetne találni olyan CA modult, ami jó a T HD Conaxhoz. Az se volna baj persze, ha az SD-hez is jó.
    A HD-s azért lenne buli, mert ha így összejön, akkor kábelen elég volna megvenni csak egy megfelelő CA modult, és nem kellene bérelni havonta vagy kifizetni a HD boxot. És nem kellene külön kütyü és távirányító se az SD, se a HD a vételhez.
    Habár ha a Sony tévék EPG-jét nézem... :O
    Kipróbálni meg úgy lehetne, hogy akinek van egy marék különböző CA modulja :Y , az felkeresi Tutu7030-et kódolt időszakban és próbálkoznak az összepárosítással. Azután majd megírják, melyik a jó páros. Ha vállalják. :R

    A kódmentes időszakot meg élvezze, aki tudja. DVB-C-vel a HD adásokat is szerintem :C
    Nekem a legutóbbi kódolatlan adásnál még nem volt DVB-C-s tévém, a STB meg HD-t nem tud. :(
    Most meg nem leszek itt. :N Habár ahogy a MÁV-Startot nézem... :P

    [ Szerkesztve ]

  • Capella

    senior tag

    válasz Tutu7030 #24612 üzenetére

    Hát akkor valahogy így. :DDD Csak legfeljebb nem Tutunál. :N

  • Capella

    senior tag

    válasz radi8tor #24616 üzenetére

    Igen. Illetve elsősorban a T-Kábel digi kábelről beszéltem a CA modul kapcsán.
    Mellesleg még annyira mégse totálisan egyesültek Home alatt. Az ÜFSZ legalább is nem.

    A kódolatlan Karácsony, az az összes digitális Home-ra vonatkozik. [link]

  • Capella

    senior tag

    válasz hattorihanzo #24639 üzenetére

    Nekem egyedül a TV Deko-t fogta rendesen a 116 csatona közül DVB-C-n a kódolás ellenére.
    Most akkor ez vagy nem kódolt, vagy nem tudom. Pedig a STB Conaxnak írja ezt is. Sokra nem megyünk vele.
    Ja, ebben a 3 rádió is igencsak benne volt. Azokat veszi is rendesen.

    A CA modul próbádra azért kíváncsi vagyok. :)

Aktív témák