Új hozzászólás Aktív témák

  • Bounti

    aktív tag

    válasz xXExorcist95 #3 üzenetére

    Szia!

    Nos arra jutottam, hogy a Lenovo valamit csúnyán elcseszett. Hogy firmware vagy hardware szinten, azt sajnos én nem tudom kitalálni. Silent, valamint Auto módban nincs gond, de ahogy Performance módba teszem a gépet (Fn + Q) még a 170W-os töltőn is csökken az akku. Mindezt úgy, hogy újra raktam a gépet, és a Lenovo Vantage sem lett feltéve, csak az alap Windowsos és a szükséges AMD és Nvidia driverek. Fogalmam sincs ez hogyan lehetséges, mivel a proci és a 3050 Ti együtt bőven nem fogyaszt ennyit. Mondjuk az vígasztal, hogy én nem is fogom így használni, sőt még a proci turbóját is letiltottam, mivel a Baldur's Gate 3 az amivel mostanában a leginkább fogok játszani, és ez alig eszi a procit fullHD-ben és közepes grafikán 75Hz-es Freesync-es monitoron, valamint a videokártyát is alul fogom feszelni Afterburnerben.

    Mindenesetre összegezni fogom azt amit tapasztaltam és én is írok majd a Lenovo fórumra, hátha elkezdik kivizsgálni, és kiadnak végre valami javítást erre. Amit addig javasolni tudok neked is az az, hogy csak Silent és Auto módban használd, mivel az a plusz 20W amit a Performance ad a videokártyának fps-ben nem igazán éri meg a melegedés és a hűtés hangja miatt. Ha nem használsz nagyon processzorintenzív alkalmazásokat nyugodtan letilthatod az itt látható módon a turbót, a gép reszponzív marad, viszont sokkal csendesebb lesz. A Vantage nevű bloatware-t meg kerüld el nagy ívben. Az Fn + Q -val enélkül is tudod változtatni a sémákat, illetve a gyorsgomb funkciókat.

    Ha esetleg te is találsz valami megoldást írd meg feltétlenül!

    Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

Új hozzászólás Aktív témák