Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • axioma

    veterán

    válasz timelord1987 #423 üzenetére

    A befizetett osszeget ha ugy nezed hogy csak a megtakaritasokat, a nyitasi/hosszabbitasi dijakat nem, akkor csak a havi 150Ft-okat vonjak le azt ossze tudod szorozni, es valami minimalis kamatot kapsz (modozatfuggo, 2013-at nem tudom de joregota van 0,1%-on a frissen nyithato). Ahhoz kepest akkor 18000 Ft-tal kevesebbet mint amit megtakaritasnak befizettel.
    Ha latsz eyg jelenlegi egyenleget, annak kb. 77%-at (amennyiben benne van az alltam, otp feluletet sose hasznaltam).
    Termeszetesen ahhoz hogy felvedd a sajat befizetesed (persze a koltsegek levonasa mellett) ahhoz nyilvan nem kell semmit visszafizetni. Arra koltod amire akarod.
    Az erosen minuszos nyilvan nominalisan nem olyan sok, csak ahhoz kepest hogy ha ez egy normalis inflaciokoveto valamiben lett volna (THM minusz nagyonsok), meg ugye akkor hozzaszamoljak hogy buktad a nyitasi-hosszabbitasi dijakat is. Pszichologiailag a max. 20e bukta a betetbol (az se hirtelen hanem folyamatosan csokkentettek) nem olyan nagy minusz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák