Új hozzászólás Aktív témák

  • flpuovd

    csendes tag

    Sziasztok,
    Párommal lakást szeretnénk venni Debrecenben. Mindketten dolgozunk, havi keresetünk ~500.000 (nettó).
    Elég fiatalok vagyunk, nemrég kezdtünk el dolgozni (párom 1,5 éve, én 3 éve). Jelenleg albérletben élünk, amit rezsivel együtt ~100.000ft-ért bérlünk.
    Sajnos számottevő önerőről még nem beszélhetünk, eddig a diákhitelt fizettük ki a megtakarításból, bár mindkettőnknek van fundamentája, havi 20.000-el, és legalább 2 éve fizetjük.
    A tulaj értesített hogy eladná a lakást, 13millió forintért, ekkor jött az ötlet, hogy mi szívesen megvennénk. Jó helyen van, később ha úgy hozza a sors, és költöznünk kell, akkor akár ki tudnánk adni mi is albérletbe.
    A kérdésem az lenne, hogy van esélyünk szerintetek lakáshitelre? Egy plusz ingatlanfedezetet még be tudnánk vonni (volt már jelzáloghitel ezen a házon, akkor 6millió ft-ra értékelték fel)
    Bocsánat a hosszú sztoriért, csak gondoltam ha leírom a tényeket, könnyebben tudtok segíteni.
    Még nem voltunk bankban megkérdezni a lehetőségeket, a közeljövőben tervezünk menni érdeklődni, de gondoltam előtte körbekérdezek itt is.
    Előre is köszönöm a segítséget. :R

Új hozzászólás Aktív témák