Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lipton

    őstag

    válasz dellfanboy #30040 üzenetére

    10 év alatt illett volna nőni valamennyit... önmagában a közeli ültetés nem okozhat ilyet szerintem
    - kap elegendő fényt?
    - kap elegendő tápanyagot?
    - előtte mi volt ott? a talaj nem nagyon szennyezett vagy építési törmelék vagy stb...
    - pontosan milyen fajta növény? (milyen növekedésű, a "tuja" az nagyon kevés....)
    - metszés volt valamikor?
    - stb.

    Simán szaporítani nem tudod szerintem, át lehett ültetni:
    - megfelelő méretű földlabda
    - tavasszal vagy ősszel csináljad, ne növekedési időszakban
    - mérettől függően 50x50x50 - 100x100x100cm ültető gödör + talajjavítás + intenzív locsolás az első évben

    képed van róla?

  • runner 125

    nagyúr

    válasz dellfanboy #30040 üzenetére

    Milyen fajta tujákról van szó?

    Sok tujánál megjegyzik, h igénytelen és mindegy neki a talaj, de ha nagyon kavicsos vagy agyagos (netán törmelék van alatta) abban nehezen nőnek meg és ez ellen sem a táp sem a rendszer locsolás nem segít. Ráadásul ahogy lipton is írta, sokat számít a fény, öntözés, tápanyagpótlás, permetezés (gombaölővel, stb.), időnkénti metszés.

    10 éves tuja átültetésében szerintem ne gondolkodj. Ha még egészségesek is, a gyökerük biztosan elég szépen fejlődött, így hatalmas földlabdában kellene kivenned őket, de ennyi idő után a környezetváltozást kis eséllyel fogják túlélni.

    A közelültetésnek biztosan nincs köze ahhoz, h nem nőttek meg.

    Meg kell nézni egy 3-4 (~35-40cm) ásónyomnyi mélyen milyen talaj van alattuk, ha nagyon szar kicserélni és szépen lehet újakat ültetni.
    ..én pl. vásároltam tujatápot, és ültetéskor pár hintéssel az összes alá szórtam.
    Noh és főleg nyáron a legalább heti 1x-i öntözést mindegyik meghálálja.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák