-
IT café
Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!
Új hozzászólás Aktív témák
-
King Unique
titán
Helló!
Ez így elég általános megfogalmazás és lehetett volna jobban is részletezni az igényeket, de mindegy. Ilyen kis tárolókapacitásnál adja magát a 2,5"-os fizikai méret, valamint beépített hardveres titkosítással opciók lehetnek pl. a WD népszerű My Passport modelljei. Illetve azoknál csak az 1 TB-osak, mert az új sorozatoknál annál kisebb tárolókapacitású modelleket már nem gyártanak. Ezen mobil külső merevlemezek esetében egyébként a mellékelt programmal aktiválható / deaktiválható a meghajtózár. De hasonlót tud a szintén népszerű Maxtor modelleknél a Drive Manager (38. old.), valamint az egyes Silicon Power külső merevlemezek esetében a SP HDD Lock Utility is. Továbbá vannak komolyabb hardveres titkosításra épülő megoldások pl. az Apricorn és a DataLocker kínálatában. Sőt, akár szimpla külső ház formájában is létezik hasonló (példa). Továbbá olyan speciális kütyük is elérhetők ilyen célra, mint pl. a CipherUSB.
Másik opció a normál külső merevlemez + a(z egyéb) szoftveres titkosítás. Utóbbi megoldható operációs rendszer szinten is. A megfelelő Windows-kiadásokban ott van ilyen célra a BitLocker To Go, aztán Linuxok alatt a LUKS, valamint macOS esetében a FileVault. De akár olyan külső programot is lehet használni ilyen célra, mint pl. a multiplatformos VeraCrypt.
Egyébként az 500 GB manapság már 2,5"-os méretben is elég kicsi tárolókapacitásnak mondható, illetve nem minden gyártó kínálatában vannak ekkorák. Valamint ezen 500 GB-os külső HDD-k ár-érték aránya sem éppen a legjobb és eleve az 1 TB-os, vagy akár az annál nagyobb tárolókapacitású modelleket érdemesebb inkább megvenni. Példa: 500 GB | 1 TB | 2 TB.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Az előző válaszban végül is már le volt írva a lényeg, illetve konkrét példák is fel voltak sorolva a titkosítás megvalósítására. Az egyes My Passport modelleknél biztosan hardveres titkosítás van, de az M3 Portable esetében nem feltétlen. Viszont a mellékelt gyártói szoftverrel / egyéb megoldással ugyanúgy lejelszavazhatók azok is. Illetve, ha max. 20 ezer a rendelkezésre álló keret, akkor utóbbi 1 TB-os modellje abba inkább beleférne, mint a másik gyártó adott sorozatának 1 TB-os változatai. Továbbá a garanciát illetően a Maxtor esetében 3 év gyártói garancia van, míg a WD-knél a 2 / 3 év körül korábban is volt némi ellentmondás. De a hazai boltok amúgy sem feltétlen szokták megadni a gyárival megegyező idejű garanciát. Jelenleg több helyen találni ugyanúgy csak 2 év garanciával mindkét típusból. Illetve a My Passport modellek esetében inkább az új Ultra sorozatra adják meg a 3 évet. Viszont, ha több a hivatalos gyártói garancia, akkor a fennmaradó években RMA ügyintézés útján lehet azt érvényesíteni.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
A leírtak lényege többek között pont az volt, hogy ilyen leválasztási probléma előfordulhat akkor is a Windowsban, ha nincsen telepítve semmilyen extra program, illetve a külső meghajtót érintő összes megnyitott fájl és program be van zárva. Tehát jelen esetben hiába kerül eltávolításra a gyártó szoftvere és lesz a titkosítás másik programmal megoldva, attól még nem feltétlen fog megszűnni a probléma. Pláne, hogy sikertelen leválasztásra pl. a TrueCrypt és a VeraCrypt által titkosított külső drive-oknál is volt panasz, de előfordulhat akár a BitLocker esetében is. Példák: [link], [link], [link].
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
A korábbi válaszokban le volt írva kb. minden ezzel kapcsolatos információ. Vagyis volt szó többek között pl. az X perces várakozásról, majd a leválasztás újrapróbálásáról. Ahogyan azokról a bizonyos külső programokról is, amelyekkel kilistázhatók és feloldhatók / bezárhatók a külső meghajtót zároló folyamatok. Aztán arról, hogy ez a jelenség pl. már az XP-nél is megvolt.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
USB-s háttértáraknál az alapértelmezett beállítás a Windowsban a gyors eltávolítás. Viszont attól, hogy a másik opcióra van átállítva és ezáltal be van kapcsolva az írási gyorsítótárazás, még nem feltétlen fog megszűnni a leválasztási probléma. Az, hogy most ezzel esetedben (átmenetileg) megoldódott, az egy dolog. De normál esetben elvileg pont az utóbbi opció használatánál kellene gyakrabban jelentkeznie. Valamint annál majd még inkább oda kell figyelni a megfelelő szoftveres leválasztásra, ami a screenshotokon is látható!
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Ha a gyors eltávolítás van beállítva, akkor elméletileg nem kellene gondot okoznia a leválasztás hiányának, ellenben a gyakorlatban már nem feltétlen ez a jellemző. Az említett leválasztási probléma pedig előfordulhat mindkét opció használatánál. Legalábbis én már tapasztaltam az írási gyorsítótárazás bekapcsolt állapotánál is, ezért inkább a korábbi válaszokban említett megoldásokat szoktam használni.
[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
A topik a gyárilag összeszerelt külső merevlemezekkel foglalkozik és ad információkat, valamint tanácsokat a vásárlók számára. A külső házak, dokkolók stb. az alább felsorolt társtopikok témájába tartoznak.
Kérünk mindenkit, hogy mielőtt a kérdését feltenné, a téma összefoglalót mindenképpen olvassa el, mert a legtöbb kérdésre a válasz ott megtalálható!
Társtopikok:
• Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
• Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
• Milyen merevlemezt vegyek?
• HDD probléma (nem adatmentés)
• Adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez
• GPT, MBR
• Particionálás
- OLED TV topic
- Autós topik
- A gyerekem "tartalmat gyárt". Mit tegyek?
- Gaming notebook topik
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Milyen RAM-ot vegyek?
- Xiaomi Mi 9 - egy híján
- AMD Navi Radeon™ RX 6xxx sorozat
- Vodafone otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- "A homoszexualitás természetellenes" 😠
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest