Új hozzászólás Aktív témák

  • ab81

    csendes tag

    sziasztok, SOS segítséget kérnék, mert jól megszivattam magam. a NAS-omhoz (amin USB2 portok vannak) vettem egy WD Green 3TB vinyót, de mind kiderült, egyik rackem se tudja lekezelni a méretet. USB2-es mind, különféle márkák, de mindegyikben sunplus spif225a chip van. firmware upgrade-et persze nem találtam egyikhez se.

    ha jól értem, akkor kénytelen vagyok újat venni és az USB3-asok között nézelődni, mert valószínűleg azok fogják támogatni a 3TB-s vinyót.

    elvárások:
    - természetesen 3TB (és lehetőleg 4TB) támogatása
    - hűtés nem kell, LED, külső irreleváns
    - de ami nagyon fontos, hogy a SMART-ot támogassa (smartctl) - ha jól tudom, ez nem mindegyik chipsettel működik, de ha pl. windows alatt a HDD Guardian megy, akkor várhatóan linux alatt is jó lesz
    - olcsó természetesen, de azért nem dzsunka (pl. a tápja ne zúgjon és ne pukkanjon el)
    - vinyót lekapcsolja ha nincs használatban

    a Sharkoon-t írtátok itt sokszor, de a Rapid-Case-ből nem igazán találok USB3-asat, ahol Pesten rögtön el lehetne vinni, ill. a SMART támogatásban nem vagyok biztos.

    p.s. persze így már jobban megérte volna a WD Mybook vagy a Seagate Desktop Expansion... igaz az is fontos, hogy halk legyen, és ha minden igaz, egyedül a WD Green 5400rpm-es...

Új hozzászólás Aktív témák