Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ad4m1337

    aktív tag

    Hello!

    Tervezem, hogy munkát vállalok német nyelvterületen (Ausztira / No.) még egyetem előtt, nyári szünetben (jelenleg technikusi évemet csinálom). Németből felső (+ egy kis szakmai német), angolból középfokom van, gondolom egy gyári operátor munkához elég lenne ez a nyelvtudás.

    Feltételezem két eset létezik:

    A) Közvetítő cégen keresztül találnak nekem munkát, fizuból szállást levonják, papírokat elintézik, nekem csak a munkaszerződést aláírni és dolgozni kell... pl. ezt a céget találtam akik ezzel foglalkoznak: [link]

    B) Én találok munkát (pl. Coca-Colánál néztem a határhoz közel), magam intézem a papírokat, én keresek szállást és erre van cirka 1 - 1.5 hónapom, mivel nyáron csak ennyit tudnék dolgozni a technikusi vizsgák miatt, mert belenyúlnak kicsit a nyári szünetbe.

    Kérdésem, hogy szerintetek van-e reális esélyem a "B" esetre? És egyáltalán milyen esélyekkel indulok nyári külföldi munkaszerzés területén, vagy csak ismerős által van erre esély?

    Néztem még a CampLeaders -t nyári külföldi munka kapcsán, de sajnos csak aktív hallgatókat várnak... :(

    [ Szerkesztve ]

  • ad4m1337

    aktív tag

    válasz x_o_n #172 üzenetére

    Én egymagam mennék ki, ergo nincs kivel "WG" -be lakni.... úgy látom akkor necces/lehetetlen az "A" eset úgy, hogy értelme is legyen... csak mert 70-80 -ért itthon is találok diákmunkát és azt le tudom egybe rakni legalább, mivel itthon laknék :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák