Aktív témák

  • PcCar

    tag

    Sziasztok.

    Négy éve megy a gépem hibátlanul egy Samsung 840 EVO 240GB-os SSD-vel, Windows10 1803.
    Lecseréltem az ssd-t egy Kingston A400 480GB-os ssd-re.
    SSD-n kívül minden a régi, oprendszer, hardverek, programok.
    Olyan gondom van, hogy sokszor megfagy a pc 8-10 másodpercre, egér mozog de nem történik semmi.
    Hdd led folyamatosan világít, lemezterhelés 100% viszont a feladatkezelő nem jelenít meg semmit, hogy bármi is használná a lemezt, egyszerűen megfagy minden és onnan folytadódik.
    Mondjuk tétlen a gép, rákattintok a böngésző, vezérlőpult, sajátgép, levelező kliens, mindegy mire, egyből 100% lemezterhelés 8-10mp szünet majd megy minden tovább.
    SSD nincs megosztva több partícióval, 240-es Samsung legacy telepítés volt a 480-as Kingston UEFI.
    Szinte "mindent" kipróbáltam amit találtam a neten 100% lemezterhelés problémára, de semmi nem segített.
    Ha van van valakinek ötlete, vagy hasonló tapasztalata 480GB ssd +windows10, hogy mi okozhatja, megköszönném.

    Msi Z97 G43
    i5 4690
    8GB ram
    1060 6GB
    Corsair CX750 táp
    Kingston A400 480GB SSD
    2TB Hdd
    2x 1TB Hdd

    [ Szerkesztve ]

  • PcCar

    tag

    Három-négy újratelepítés, másfél hét próbálkozás után feladtam.
    Visszavittem a boltba ahol nem jött elő náluk a hiba, elküldik a gyártónak ahol tovább tesztelik, gondolom majd visszakapom, hogy hibátlan..
    Elhoztam egy 500Gb -os Samsung EVO 860-at, ami ugyanebben a hardver és szoftver környezetben hibátlan.

Aktív témák