Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tufako

    tag

    Pár sor a KW88 okosóra viszonylag alapos teszteléséről.

    A csomagolásról nem áll szándékomban novellát írni, arra ott vannak a hivatásos tesztelők. Igényes sötét színű doboz, benne az óra, csavarhúzó a SIM betételhez, egy védőfólia, továbbá a töltőkábel.

    Mindent összegezve, egy roppant látványos megjelenésű óra, Amoled kijelzővel ugyebár. Az óraszíj legjobb tudásom szerint nem cserélhető, ebbe van az antenna integrálva.
    Gyakorlatilag egy Androidos okostelefonnak tekinthető, én nem igazán tudtam a telefonommal összehozni azon célból, hogy üzeneteket, hívásokat intézzek rajta. A telefon felismeri, hiba nincs, de a gyári program még nem igazán tökéletes. Sinwear) Bevallom töredelmesen, elsősorban az okosórákat leginkább azért szeretem, mert tudom a számlapokat cserélgetni, mindig a hangulatomhoz és a pillanatnyi elmebajomhoz igazítva.

    Tudása a méreteihez képest elfogadható, fontosabb paraméterei:

    Kijelző: 1.39 coll Amoled
    CPU: MTK6580 Quad Core 1.39GHz
    Rendszer: Android 5.1
    RAM+ROM: 512MB + 4GB
    Bluetooth: V4.0
    Kamera: 2.0MP (Nem ezzel fog az ember jelentősebb kiállításokra fotózni)
    SIM: Nano SIM
    Egyebek: GPS, WiFi, hangrögzítő, lépésszámláló, pulzusmérő, satöbbi.
    Akkumulátor: 400 mAh
    Hálózat:
    GSM: 850/900/1800/1900MHz
    WCDMA: 850/2100MHz

    Szubjektív dolgok:
    Mint fentebb említettem, a kijelző nagyon szép, bár erős napfényben célszerű egy fehér számlapot használni. A betekintési szög jó, oldalról nézve is jól látható a kép, bár én - valamilyen megmagyarázhatatlan okból - leginkább szemből szoktam nézegetni. A fényerő három fokozatban állítható. Telefonként kipróbáltam, jól használható, bár a másik oldalon kissé visszhangosnak találták, de ez érthető a kihangosítás, valamint a mikrofon közelsége miatt.

    A Play áruház természetesen alapból elérhető, onnan próba jelleggel feltelepítettem a Nova launchert, simán működik, bár az élő háttérképekkel nem boldogultam, viszont van olyan, amit ha feltelepítek, tudom futtatni az óra alap rendszerében teljes értékű számlapként, beleértve a színek állíthatóságát. (Analog Clock Live Wallpaper7).

    A legutolsó rendszerfrissítés óta az alap számlapok (nem nagyon jöttek be nekem, nem azért mert nem szépek, csak az én igényem más) egy roppant látványos animálttal bővültek (ezt futtatom, ha éppen azt akarom, hogy hamarabb megcsodálják az órát a kezemen :) ), továbbá a számlapok kiválasztásánál lehetővé vált az újabb számlapok (kb. 30 darab) letöltése, ezek köre remélem, bővülni fog. Más számlapok is megoldhatók, de nem mélyedtem bele.

    Lépésszámlálót és pulzusmérőt nem részletezem, hidegen hagy a téma. A mozgásérzékelő benne van, tehát beállítható, hogy ha óramegnéző mozdulatot teszek, akkor bekapcsoljon a kijelző. Ezt a funkciót minden óránál ki szoktam kapcsolni, lévén, hogy az üzemidőt feleslegesen csökkenti.

    GPS, Google térkép alkalmazás a szokásos, hamar jelet talál. Navigáció tehető rá, egy hárombetűset kipróbáltam, de a kerek kijelző miatt nem igazán jött be nekem.

    MP4 formátumú videókat lejátssza, ha valakinek erre van igénye, nézheti nagyítóval.Megfelelő alkalmazással az MP3 csengőhangok is beállíthatók, amiket rátölt az ember gyermeke.

    Tesztelés miatt napi szinten használom most, természetesen kímélve minden rossztól. Az üzemidő nem túl vastag, készenlétben másfél napot ha kibír, amennyiben sűrűn nézegetem az időt, meg babrálom, ez lerövidül értelemszerűen. Telefonként éppen csak kipróbáltam, erre vonatkozó üzemidőt nem tudok felelősséggel kijelenteni. Gyakorlatilag esténként fel szoktam tölteni, illetve néha hagyom kikapcsolásig merülni. Fontos tudni, hogy 17% töltöttségnél átvált egy visszafogott üzemmódra, digitális számlap lesz, a legfontosabb infókkal.

    Pozitívumnak tekinthető, hogy az ébresztő kikapcsolt állapotban is működik, ami legjobb tudomásom szerint sok Androidos telefonra nem jellemző.

    A töltőkábel mágneses, aránylag erős is. (Az X10 esetében - bár hasonló megoldású - erősen kell figyelnem, nehogy elmozduljon)

    Adatátvitel: A töltőkábellel számítógépre kötve, illetve a bluetooth bekapcsolásával más telefonról is jöhetnek az adatok. Böngészője használható, a kerek kijelző és a kis méret mazochisták számára kifejezetten élvezetessé teszi. A billentyűzet sem igazán azoknak való, akik XXL méretű kesztyűt hordanak télen, ennek ellenére aránylag kezelhető, ha megszokta valaki.

    Mielőtt unalmassá válok, zárom is a leírást amennyiben valakinek valamilyen kérdése támad, természetesen szívesen válaszolok, amennyiben tudok.

    A képek telefonnal készültek, elnézést kérek a minőségért. Az óra alsó fele is fekete, csak a piros melegítőm tükröződik rajta.

    [ Szerkesztve ]

    Nem vagyok magamnál. Kérem, hagyjon üzenetet.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés