Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • boeing707

    csendes tag

    válasz ócskás #2709 üzenetére

    Vagy valahogy úgy hogy::: Én jól látlak, Te hogy hallasz?

  • boeing707

    csendes tag

    válasz ócskás #2709 üzenetére

    Egyedül ócskás kollégának tünt fel a túlságosan is leegyszerűsített magyarázatom. Igen. A kiskatona csak addig volt a toronyban, amíg felszerelte , na nem az URH adó-vevőt, mert ilyen eszembe sem jutott, hanem a körkörös jelerősítő készüléket, amely egy nagyobb doboz, 1-2 m-es antenna és a tápegység. Utána lemászott s a torony tövében nézelődött vagy várta a váltást, esetleg az ebédet. De szerintem mindkettő nagy luxus lett volna. Viszont egy AK-val a nyakában sikeresen védhette meg a dobozt a fémgyűjtő tezsvéreink érdeklődésétől. A doboz feladata viszont az volt hogy a megfelelő jel(ek) vételekor ugyanezen jeleket felerősítse és körkörösen kisugározza. Vagyis egy kezdetleges GSM hálózat korai kivitelezése. Ebben az esetben a bunkofon szerepét a GAZ bódéban lévő vevő játszotta el. Természetesen ez is nagyon leegyszerűsítve, mert nem szabad elfelejteni, hogy pár évvel ezelőtt amikor még nem volt országos lefedésű a GSM rendszer, a szerencsésebb bunkofon tulajdonosok Budapestről elindulva Bécs felé, az M1 autópályán élvezhették a térerőt, de a pályáról letérve, már pár kilométer után süket volt a készülékük. Mindez 1995 körül volt, mi pedig valahol 1970 tájékán járunk. S akkor még a roamingról nem is beszéltek! A rendszer, persze nem LCD kijelzőn, de azt is jelezte, hogy melyik GAZ bódé s vele együtt az állvány is, melyik torony erősítő dobozához van legközelebb. Fantasztikus, nem?? Egy a lényeg: a szükséges jel, az akkori technikai színvonalon megbízhatóan eljutott a relé meghúzó tekercsére.
    Ma megint kipróbáltam a Császári objektum "leárnyékolását". hárman, három készüléken. 20, 30, 70-s szolgáltatóval, s a kapunál beszélgetést kezdeményeztünk egy-egy állomással. Folyamatosan "csevegtünk", ahogy befelé haladtunk. Először a 30-as szolgáltatás szakadt meg, majd a 20-as. Legtovább, az objektum egész területén a 70-es szolgáltató működött. Természetesen ez egy pancser teszt, de minden esetre érdekes. Ha belegondolok, hogy a 70-es szolgáltató valahol az ezredfordulón lépett be a piacra, akkor......érdekes elméleteket lehet gyártani.

Új hozzászólás Aktív témák