Új hozzászólás Aktív témák

  • onlineair

    tag

    Én is tegnap vettem, rögtön néztem mi módon lehet w10-re frissíteni, de nekem úgy nem sikerült hogy a MediaCreationTool programot a tabletről indítottam, nem adta ki lehetőségnek hogy válasszam a pendrive-ot. Egyből azt kifogásolta hogy nincs elég hely a gépen. Végül hajnali 2kor sikerült végeznem mindennel, félúton jutott eszembe jó lenne leírni hátha másnak is hasznos :D íme:

    0.Töltsd fel az akkut.
    1.Asztali gépről, vagy laptopról töltsd le a MediaCreationTools-t.
    (Ha nincs másik géped akkor megpróbálhatod a tabletet addig frissiteni amig kiadja a w10 frissités ikont, cserébe már alig lesz szabad hely, de legalább kiadja azt a lehetőséget hogy pendrive-ra/memóriakártyára ments, ezt nem próbáltam végig, de biztosan ugyanaz lenne a menete.)
    2.Nyisd meg a programot, válaszd az USB-re való készítést (a másik az ISO de nem az kell, hanem az USB :D ).
    3.Válaszd ki a pendrive-ot amire szeretnéd a w10 letöltését ami legyen üres! Lehet memóriakártya is.
    4.Várd meg míg teljesen végez.
    5.OTG kábellal kösd a Kianohoz.
    6.Futtasd a setup-ot.
    7.Válaszd a folyamatos frissitést (így biztosan használható lesz minden funkció a telepités alatt is, máskülönben lehet az érintőképernyő használhatatlan lesz, de ha van usb hub-od akkor nem probléma, a pendrive mellett tudod majd egérrel is a kattintásokat végezni)
    8.Válaszd a telepítést, válaszd ki mit tartanál meg (semmit).
    9.Kiírja majd hogy nincs elég hely, szabadits fel, de mivel ez lehetetlen, válaszd ismét a pendrive-ot.
    10.Elkezdi leszedni a frissitéseket, ne piszkáld a gépet.
    11.Ismét kiadja majd hogy majdnem 5gb szabad hely kell, törölj vagy helyezz be tárolóhelyet, ismét válaszd a behelyezett pendrive-ot a listából. Majd a következő ablakban továbblépéskor jelzi hogy frissíthetsz és hogy nem tartasz meg semmit. Oké.
    12.A windows 10 elkezd települni, a gép többször újra fog indulni, ez a folyamat hosszabb ideig eltart.
    13.Az első újraindítás nemsokára megtörténik, azután jön a "karikás" frissítés. Probléma: A kijelző fényereje eléggé erős lesz, hátrány így ha nem hub-al vagyunk sajnos tölteni nem tudjuk mivel a pendrive elfoglalja az egy szem helyet. Nem, sajnos nem működik a kikapcsoló gomb képernyő lezárása... az 1%-megjelenéséig elég sokat kell várni, már az az érzése az embernek hogy na, mégsem sikerült..vagy befagyott... De nem, minden rendben. Nálam a full töltés után mire végzett a telepítő és minden ok volt, az akku kb 65%-nál állt. Szóval bírja az akku ha előtte fel volt töltve teljesen.

    14.CCLEANER-el (ingyenesen letölthető) a tisztító résznél jelöljük be a régi windows telepítést, amit így törölni fog. (Nem, ne töröljük csak simán az old windows mappát a sajátgépből, az nem elég) Kb 2gb amit így felszabadíthatunk. A w10-et pedig frissítsük többször, ugyanis folyamatosan tölti majd le a készülék hiányzó dolgait (is). Érdemes a gépháznál beállítani hogy kártyára telepítse/mentse a dolgokat, ha tartunk tőle hogy gyorsan megtelik a 6-7gb szabad tárhely.

    15.Örülünk :C

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák