Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BlackmMmDog

    aktív tag

    válasz BlackmMmDog #88395 üzenetére

    Halak is szerepeljenek :DD

    Legnagyobb tok 8,5 kg ,pontyból 7,2 kg volt

  • horcsog

    tag

    válasz BlackmMmDog #88395 üzenetére

    Több ötletem nincs így messziről mi lehetett a gond. Nem az, hogy akkora spíler vagyok fenekező pontyozásban de egy időben sokat horgásztam így. Nagyjából a téli , kora tavaszi fenekező pontyozás lényege vsz az adott vízen hol van a pontycsapat. Minél nagyobb és változatosabb az adott víz annál könnyebb teljesen haltalan helyen próbálkozni . Ha ezt a részét sikerül megoldani akkor már a neheze megvan. Ehhez sokszor nagyot kell dobni ilyen hideg víznél. Ahová én járok ott nagyjából be tudom lőni mindenféle keresgélés nélkül melyik részen kellene most leülni. De érdemes figyelni a forgásokat mert ha nem is ugrik ezek a telepített pontyok hajnalban vagy estefelé még télen mikor jég van egy részén a víznek mutatják magukat.

    Már csak meg kell tanulni dobni, és olyan cuccot összerakni amivel dobni is lehet. Még egy két apróságot se árt tudni a fenekező horgászatról, azon belül is a pontyozásról, sokat horgászni stb. :) De egy sima ólommal etetőanyag nélkül is lesznek kapások ha ott telepített ponty bandák mászkálnak.

    Etetőanyagot kosárba érdemes használni , de sokkal kevésbé számít mint melegebb víznél egy nagyobb etetésre horgászva. Eleve az kosárnyi kaja olyan nagy csalogató hatást nem tud ilyen hideg vízben leadni. Persze ezzel is el lehet rontani néhány dolgot amikor jobb lenne ha inkább sima ólommal dobna be . Az etetőanyag összetételénél az aromázottsága jobban számíthat ilyenkor vsz. Persze lehet olyan etető is ami nem ilyen hideg vízre való és nem is csalogat semmit vagy esetleg riasztja . De ha hely klappol kukoricadara leforrázva a kosárba minden nélkül is rengeteg pontyot lehet fogni.

    Csali : sima hungarocellel is fogsz ha minden más klappol egyszerűen felszívja azt is és már nem tudja kiköpni a horgot. Bedobsz egy ilyen pontycsapatba nem kell sokat várni sima hungarocellt elvigye, azért merem mondani mert csináltam már ilyet. Mondjuk ott akkor egy akkora csapat telepített ponty volt előttem kihívás lett volna olyan csalit rakni amit nem vesz 1-1 db legalább. :)

    Nekem ezek kb a tapasztalataim az ügyben.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák