Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • B.i.L

    senior tag

    válasz iceQ! #76363 üzenetére

    Ne sértődj meg,és aki magára venné az se :D
    Egész egyszerűen az olyan helyeken,ahol ellenőrizetlenül,és vagy kevésbé szem elött a horgász megfeletkezik az időről,de mint ember is - én is. Maradunk még 1 picit,nem lesz baj - gondolják sokan. De meddíg? A becsületedre volt bízva,az,hogy te csak 3 órát mész ki,ezzel még egyet is értenék,ugyanakkor személyes tapasztalatom az,hogy ez a rendszer már megbukott. Jómagam többeket figyelmeztettem,hogy a házi szabályozási rendszerben a zárás,az azt jelenti,hogy az adott időpontig el kell hagyniuk a területet. Ez a horgász számára azt jelentette szerintük,hogy addíg kell kivegyék a botokat. Hát ha azt mondom 18.00.-ig legyen kedves távozni,akkor ne találja már ki nekem,hogy nem mondtam,meg nem úgy mondtam…sajnos a szokás jogot formált rá,hogy ne a becsület határozza meg a dolgokat,hanem a szabályrendszer.Még így látatlanba is elmondom,hogy 10-ből 2 nem tartja be a szabályokat,minekutána a rendszerben kicsit többért ugyan,de 24 órás a nemzetközi vizekre a horgászjegy. Evvel kiküszöbölhető némi időkorlát,illetve ott vannak a területi jegyek is,amikkel ugye korlátlan ideig tartózkodhat a horgász,horgászattal töltve drága idejét.
    Bízom benne,hogy a jövő olyan horgászokat nevel ki,és olyan kúltúrát fog megvalósítani,hogy becsületesség alapkővé fog válni,és megszűnik haszonszerzési kényszer,és nem fogják maguk között sem engedni,és nem tesznek kívételt még magukkal sem.
    Van olyan hely,persze,ahol mondjuk délutáni jegy is kapható,csökkentett áron,de záráskor ugyanúgy mennie kell a sporinak.Ez is nagy kedvezmény adott területen.
    És akkor visszakérdezek : hogy oldanád meg az ellenőrzést? :N Elárulom :sehogy,mert nincs rá pénz/kapacitás/aparátus.

    Horgászni mentem...B.i.L

Új hozzászólás Aktív témák