Aktív témák

  • Kloss

    őstag

    válasz GrandeP #18130 üzenetére

    Nos nem minden akku van használatra készen a polcon :)
    Ha mociba veszel akkut, vehetsz olyat is, amiben még nincs sav. Csak a lemezek vannak benne, ezt egy szakember feltölti neked savval, miután megvásároltad.
    Ez nem gagyi, nem piacos stb-stb. :)
    Az 1 óra arra vonatkozik, hogy a sav beletöltése után kell némi idő, mire a kémiai folyamatok kialakítják a végleges kapacitást. Pl jelen esetben egy 20Ah kapacitású akku kb 1 óra alatt éri el a ~20Ah kapacitást.
    Ajánlott egyébként havonta tölteni, mert van egy olyan hülyesége az akkunak, hogy önkisülés. Az önkisülés a hőmérséklet emelkedésével nő. 12V alatt pedig elkezdődik a szulfátosodás, ami csökkenti a maximálisan kivehető áramot.
    Egyébként K6000: a legnagyobb hibát mégis Te követted el, mégpedig azzal, hogy Warta akkut vásároltál. Már vagy két éve akartam én is venni egyet, de a kereskedő azt mondta, már nem forgalmaz Wartát, mert sz@rok. Mástól is hallottam, hogy a ceruza méretű Warta akksi is piszok gyorsan megdöglik.

    Szerk: ha lehet én gondozásmentes akksit veszek az enyémbe, amivel vettem az töltögetős, utálom :)

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák