Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sanyibacsi

    csendes tag

    válasz Egon #15 üzenetére

    1. Igen. Írják bele a munkaköri leírásba. Másrészt amiket leírsz az a Polgári Védelem és feladata (katasztrófák elhárítása). A katona dolga (több mint tíz huszárt és csendőrt tudok ükszülőkig, öcsem szintén) az, hogy maximálisan harcra edzett, kész és hadrafogható legyen, nem az, hogy polgári feladatokat lásson el. Azaz napi nyolc óra hadelmélet, gyakorlat (lő, kéziharc, stb) és nem polgári feladatok ellátása. Azt gondolom, hogy a katonának igenis harcolnia kell tudni és semmi mást csinálnia nem dolga mint ezt és ennek a képességének a karbantartását.

    2. Olvass egy keveset Max Webertől! A demokrácia inkább az, amikor dönthetsz arról kinek adod át a hatalom gyakorlását. Ezáltal nem feltétlenül a többség akarata érvényesül, hanem a választást gyakorlók (ez adott esetben lehet kisebbség is, ugyanúgy ahogy az eredményt sem lehet pontosan és teljesen ellenőrizni) többségének akarata. Azonban mivel nincs minden egyes kérdésről népszavazás, így csak a döntési jogkör delegálható - általában nem közvetlen személyhez, hanem szervezethez, ezáltal a tényleges döntéshozó személye nehezen prediktálható (azontúl, hogy egy mindenre népszavazás rendszer működőképtelen a jelenlegi körülmények között).

    3. Gratulálok, biztos jó volt. Projektek kapcsán elég jól ismerem a BM-et és a HM-et is. A BM kompetens maffia, a HM-ben viszont egy értelmes döntéshozót találni szinte lehetetlen.

    4. Egy egyéntől függő. Van, akit a szülei nem nevelnek meg (PEDIG EZ A DOLGUK), annak igen, jót tesz. Másoknak viszont tényleg csak n idő az életéből.

Új hozzászólás Aktív témák