Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • maajsz

    senior tag

    válasz bambano #1010 üzenetére

    Szakmailag valóban eltér a bér meg jövedelem fogalom, azért ragadt meg kvázi bérnek nálam, mert hasonlóan adózol utána, mint az szja-s bér után nem úgy mint egy sima osztalék után. Illetve az ilyen dolgok miatt mint, hogy meg kell fizetni a havi minimálbér/bérminimum utáni adót akkor is ha nincs jövedelem, bár ez is csak főállás mellett. Lassan nálam is kitisztulnak a dolgok, de szerencsére még tudtam maradni katában, nem kívánom vissza az szja-s számlagyűjtögetős, könyvelővel való bajlódós időket.

    A hipát én eddig magamnak számoltam, egy egyszerű bevétel kiadás excel (nem áfás) és az e-önkormányzat portálon ki is lehet tölteni a nyomtatványt. Viszont idén már átálltam tételesre, de általánynál igen utána kell nézni, mert számolós.

  • azbest

    félisten

    válasz bambano #1010 üzenetére

    A hipából azt tudtam kibogozni, amit közzétettek némelyik iparkamara oldalán, pénzügyminisztériumi [link] (bevallás benyújtás utolsó bekezdés)
    hogy tavasszal hipa éves hipabevalláson kell majd szeptembertől bevallani és többféle lehetőség is van átalányadó mellé. Aztán mindenki kiszálmolhatja melyik kedvezőbb (valamelyik forgalom, van ami jövedelem alapú). Az lesz még érdekes, hogy teljes vagy fele lehet. Mert katánál alapból felezés volt 2022-ben, de amúgy elvileg külön kellett más formánál kérni a felezést és itt nem tudom ez majd hogy számít. Bár amilyen minimális összeg eleve, a nagyobbat is szívesen fizetem az önkormányzatomnak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák