Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ffodi

    veterán

    válasz HSM #1624 üzenetére

    Mint gondolom tudjátok, én pont a "másik oldalt" képviselem. :) Nekem abszolút nem számít az IGP, mert nálam úgy is van mindig dedikált vga a rendszerben (sőt jobb is lenne, ha nem lenne, talán olcsóbban adnák :D ). Nagy elvárások, vagy nem nagy elvárások, igazából mindegy. Mindenki olyan procit vesz magának, ami az igényeinek megfelel. Vártam a 3770K megjelenését, és a teszteket, mert ígéretes volt a proci, tulajdonképp csalódást nem okozott, mert jól sikerültek, de.......nekem fontos a tuning, mind 24/7 használat esetén, mind benchmarkok esetén, és ami a legfontosabb léghűtéssel. Mivel az IB léghűtéssel nem remekel (az okokat nem firtatom), ezért számomra ez a sorozat felejtős. Tudom őrültség, és a felhasználók elenyésző hányada használja így, de ha már adott a lehetőség, akkor használom 5GHz-en, vagy afelett a procit 24/7-ben. Ez ugye az előbb említettek alapján IB-nél felejtős...........

    Végezetül annyit tennék hozzá, hogy ezt nem trollkodásnak szántam, csupán ki akartam adni magamból a véleményem, mert mindkét tábor (IB-vel/ellene) túl szélsőségesen áll hozzá a dolgokhoz. Az egyik félnek meg kell érteni, hogy valóban gyengébb az IB tuning szempontjából, ha a hőmérséklet jelentős tényező, és 22nm-es chip létére közel azonos VCore kell egy IB procinak, mint egy SB procinak. A másik oldalon pedig el kell fogadni az újításokat, fejlesztéseket, és azt, hogy az átlagfelhasználó nem, vagy csak kevésbé tuningol, és ilyesformán az 5GHz@24/7 szóba sem kerül, ezért nem jelent problémát. :)

    "A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

Új hozzászólás Aktív témák