Új hozzászólás Aktív témák

  • csakb

    őstag

    válasz telescoper #94 üzenetére

    "Igaz, én átalakított gépeken láttam ezt működni. Nem hotmirrortalanított géppel még nem próbáltam infrafotót csinálni."

    Mármint LV-ben nyomod a kontraszt-AF-et? Mert a CMOS előtti gyári szűrőnek semmi köze a fázis-AF szenzoraihoz.

    De IR-ben tipikusan nem sporteseményeket szokás fotózni, nem szalad el a téma, és amúgy is állványon van a gép legtöbb esetben, jól tévedek? Akkor meg nem olyan nagy ügy próba-szerencse módszerrel kitapasztalni, hogy manuálisan hol van az objektívünk fókusza a látható fényre kalibrált távolságskálához képest.

    A másik észrevételem az lenne, hogy az optika felbontása első közelítésben az átmérőtől és a fény hullámhosszától függ. Ugyanannak az optikának rosszabb a felbontása hosszabb hullámhosszakon, meg ehhez jön még hozzá a sok lencsetag, és az IR-re nem optimalizált bevonatok és képalkotás. Lehetnek ilyen forrásai is az életlenségnek.

    Ez részemről tényleg csak beleugatás, mert DSLR-rel még nem csináltam infraképet, csak távcsővel, és csillagászati kamerával. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák