Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz *Mukeey* #27505 üzenetére

    "100 alatt használtan elég ergya subnotikat lehet venni, régi, 2. vagy 3. generációs Intel Core-okkal. Ezeket szétverik az iPad-ek. Kijelzőről nem is beszélve."

    Kétség sem fér hozzá, hogy "szétverik", de igazából a netezéshez, Youtube, Netflix miért is nem elég egy 3rd Gen Core-i5 egy SSD-vel megtámogatva? :) Én nem a teljesítmény, hanem a kijelző minősége felől közelítettem meg a kérdést és hát egy iPad ebben már valóban messze lekörözi ezeket a gépeket, nem beszélve a netezési élményről. Viszont ha meg azt nézem, hogy körmölnék is rajta szöveget, abban megint a laptop kerül előnybe, nem vagyok asztalhoz kötve, ha még spéci billentyűzetre is kell költenem az megint újabb több tízezer forint.

    Btw én az iPad Minit a magam részéről elvetettem, nekem ez méretben túl kicsi, miközben a mai telefonok már 6" fölé nőnek ez a 7.9" szerintem kicsi (ha 16:9-es videót eresztek rá, ez még kisebb különbséget jelent).

    Azt mondjátok, hogy 2018-as iPad 9.7" alá ma már nem érdemes lőni, ezek olyan 80k körül vannak használtan, az újabb modell meg nettó 106k. Akkor már megfontolandó az, friss, én bontom ki, stb, stb. De ennél is idegesítene, hogy (amennyire a tesztekből kivettem) nem igazán különbözik az elődjétől, csak a Smart Keyboard, Pencil támogatásban, meg elhanyagolható mértékben nőtt a kijelző. Viszont ami maradt, az az elavult előlapi kamera, gyatra 32 GB belépő modell, nincs gyorstöltés (ami szerintem engem jó párszor felidegesítene, mikor indulnék valahova és még sehol sem tart, azt hittem az Apple-él is már évek óta alapvető ez a képesség, de egy pár hónapos készülékben nincs benne), már 4 éves az A10 chipset, nincs TrueTone és laminált kijelző (utóbbi kettő kevésbé izgat).

    A hardverben sokkal jobb iPad Mini ugye nálam kiesett, felette a 2019-es iPad Air van, de az már sokkal drágább, cserébe kb az lenne olyan, amivel tökre kibékülnék. Szóval ahogy a laptopok terén, úgy itt is komoly kompromisszumok vannak. Nincs olcsón teljes frankóság. :)

Új hozzászólás Aktív témák