Új hozzászólás Aktív témák

  • zsronto

    újonc

    Sziasztok,

    Előre leszeretném szögezni, hogy nem vagyok jártas az OC-ban, és nem is tervezek húzni a processzoron. Szimplán csak szeretném gyári órajeleken stabilan használni a gépet.
    Problémám az lenne, hogy az újonnan vásárolt 9700k óta, a gépem "fagy". Magát a fagyást nem tudom szándékosan reprodukálni, van amikor 1 hét alatt egyszer fordul elő, van hogy két nap alatt kétszer is akár.
    A kép nem mozdul, a hang elmegy, egér nem reagál, a billentyűzet ledjei kialszanak. Semmi nem segít csak a reset gomb.

    A gép:

    MB: Gigabyte Z370P D3 (Bios frissítve a legújabb 11-esre)
    CPU: i7-9700k
    PSU: Seasonic Focus Gold 750w

    Játék alatt a hőmérsékletek:

    CPU peak: 72c
    VRM peak: 65-67c
    GPU peak: 73c

    Ami feltűnt már a vásárlás után, hogy auto értéken a processzor cpu-z és hwinfo alapján is 1.4xx vcore értéket vesz cpu-z és prime95 stressz alatt is. Amennyire tisztában vagyok ez alapórajelhez hatalmas ezért manuálisan 1.2v-ra állítottam. Kérdésem az lenne, hogy tudom bármennyire is nem exact szám és minden cpu-nál más és más "kell" ez mennyire elegendő? Illetve mennyire normális, hogy auto értéken akár 1.4xx voltot kap a cpu? Illetve van-e bármiféle ötletetek arra, hogy miért fagy ki a gép játék alatt. Az alaplap minőségével tisztában vagyok.

    Előre is köszönöm a válaszokat. :R

    (Amennyiben rossz topikba írtam, elnézést, töröljétek nyugodtan)

    Zsolt

Új hozzászólás Aktív témák