Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hunnylander

    őstag

    válasz bbazsy #22 üzenetére

    Bakelit? The love of lo-fi. :) Sokan szeretik a melegebb, koszosabb hangzását, ami az analóg jellegéből fakad (harmónikus torzulás, analóg jelkompresszió). A legjobb minőségű bakelitek a CD-nél valamivel magasabb frekvenciavisszaadásra is képesek lennének, de ha pl. a szerző 16-bites 44.1 kHz-es végtermékét karcolják rá, ennek nem lesz haszna (de a legjobb minőségű alapanyagokat drágaságuk miatt nem is használják, szerintem), tehát a bakelit általában mindig lo-fibb és persze használódik. Ugyanakkor a DJ és audiófil kúltúra elidegeníthetetlen része, és nehezebben hamisítható mint a CD.

    Egyébként én is szeretem az analóg hangzást, ezért is tervezek venni egy analóg dinamika processzort (amit linkeltem, a T1952, még csöves erősítője is van, szabályozható 'warmth'). Úgyszintén előbb-utóbb beszerzek majd egy analóg szintetizátort, pl leginkább basszus és lead hangokra. Szóval én aztán meg tudom érteni, ha valaki többre tartja a bakelitet, mint a CD-t, de nekem az utóbbival sincs semmi bajom. :)

    [ Szerkesztve ]

    www.HunnyF1.com

Új hozzászólás Aktív témák