Hirdetés

Keresés

Aktív témák

  • ponti_ak

    addikt

    válasz blackmoto #391 üzenetére

    NiMH-s AAA méretű elemből van már 850-mAh-s is... (Energizer)

    Én is ilyen elemet használok, de nem iAudoiban, hanem egy kis Epraizer kártyaolvasós kütyüben... Nem mértem le pontosan, de ennek a lejátszónak a 6-7 órás üzemidejét kb. tartja... és szerintem au iAudio-nál kicsit jobban tudnak számolni, mint Epraizewr-éknél, szóval szerintem bízhatsz a gyári specifikációban

    (...mondjuk +/- 10-15%-ot szvsz mindenképp kalkulálj rá, nem mindegy milyen hangosan hallgatod, milyen kiegészítő - pl hangminőség javító - funkciókkal, és persze az is számít, hogy mennyit nyomkodod - kijelző...)

  • jules007

    tag

    válasz blackmoto #391 üzenetére

    iAudio4:
    mért értékeim nincsenek, de sokkal inkább 10óra alá becsülöm, mint a 15órás elméleti értékre.
    és ráadásul nekem 900mAh-s Hama akksijaim vannak (MediaMarkt = 1590Ft/2db asszem )

    szóval sokszor kell tölteni, pedig csak napi utazás közben használom mondjuk napi max.2órát. de úgy emlékszem 1hetet (5nap) sosem bírt ki.
    de mondom, pontosan nem mértem.
    egy ilyen akksit 1,38V körülire tölt fel a töltőm (iA4 mutatja)
    és 1.00V-nál áll le a lejátszás. de 1.2V-t elérve elég gyorsan (mondjuk 1-2óra) kisül az akksi. 1.1V-nál már csak 10-20perc lehet benne.

    előttem leírták már a hátlap tartja magát USB kapcsolat alatt is, de sokat tényleg nem érdemes használni, mert nem erre van tervezve. amúgy nekem fullig van mp3-mal (kb.10album = 1Giga) nem is lenne helyem hurcolni semmit. floppy helyett persze jó hazavinni valamit, de nem nagyon használom erre.

    nekem is torzít a hang egy régebbi Sony fülessel is, de még mindig kevésbé, mint a sajátjával. én kb. 30-35 közötti hangerőt állítok be, a fülesnek van saját kis szabályzója, azzal tudom finomhangolni, vagy gyorsan lehalkítani.
    amúgy metrón határeset az elegendő hangerő. akkor mindig maxon megy (amíg még nem torzít) és így is van sok hang ami eltűnik a külső zajok miatt.

    szóval biztos lehetne venni hozzá még jobb fülest.

Aktív témák

Hirdetés