Keresés

Aktív témák

  • as_Rock

    őstag

    Sziasztok!

    Szeretnék összerakni egy htpc-t (mily meglepő :) )

    X2 3600+ proci, giga 78GM integráltvideós alaplap, 2x1GB ram, valami 1tányéros vinyó, kevés forrás miatt Point of View M2 Station ház, és talán egy FSP 350PNF táp és majd valamikor egy iMON VFD.

    A család idősebb tagjai miatt magyar XP és arra valamilyen magyarul "beszélő" htpc frontend az elképzelésem, első kérdés mit javasoltok? (MediOS, iMON saját front-endje, valami más?)

    Mivel úgy tudom az sw-s TV-kártyák csak komplomisszumokkal vagy egyáltalán nem támogatottak htpc sw-k által a mostani Leadtek TV2000XP Global helyett szeretnék, egy hw-s rögzítést/kódolást támogatót kártyát, tehát a második kérdés ez milyen legyen?
    Evidens lett volna a Leadtek PVR-3000 Deluxe mert jókat olvastam róla és a végleges SW-verzióban már a tesztben jelzett problémák nagyrészét javította a cég, de azt írja bzoley a milyen Tv-kártyát topicban, hogy csak a saját sw-jével hozza a megfelelő szintet.
    Hauppage PVR-150 MCE-t láttam, hogy ajánlottátok, de ahogy olvastam a TV-kártyás topicban gyengébb mint a Leadtek és a procit is jobban terheli :O esetleg Leadtek PVR2100, PVR2200?

    "Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

  • as_Rock

    őstag

    válasz hati #642 üzenetére

    Ha a front-end tudja azt, hogy a kártya sw-jét futtatja nem a saját tv-s részét (lehet hülyeséget írok, javítsatok), akkor ez elvileg nem lehet probléma :U

    Itt azt olvasom, hogy az MCE verzió csak WMC és Vista alatt működik, igaz ez?

    "Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

  • as_Rock

    őstag

    válasz beencee #644 üzenetére

    Köszönöm:R

    A 643-asban felvetett témáról van infód?

    "Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

  • as_Rock

    őstag

    válasz beencee #644 üzenetére

    És még egy kérdés:
    Hauppauge WinTV PVR-150MCE helyett jobban járok-e egy Hauppauge WinTV HVR-1300 MCE-ve, vagy a DVB-T résztől eltekintve nincs köztük különbség?
    Gondolom a DVB-T-t digiUPC-vel nem tudom úgyse használni, tehát ez a része a kártyának csak egy feature maradna számomra :U

    Hopp, most olvasom a második kártyánál "Microsoft Windows Vista Premium/Ultimate (32 & 64bit) or XP MCE (32bit only) with Service Pack 2" :Y a PVR-150-nél ez van "Microsoft Windows Vista (32 & 64bit) or XP (32bit only) with Service Pack 2" eszerint a kérdés eldöntve, ha nem akarok MCE-t rakni a gépemre az XP helyett csak a PVR-150 marad? :O

    Aszerint amit az előző hsz-ben írsz a meedioo tudja futtatni a Leadtek saját lejátszó sw-ját, kérdés, hogy van valami hátránya használat szempontjából, ha ezt a megoldást választom, és nem egy olyan tv-kártyát teszek a gépbe, amit maga a meedioo saját tv-kártya "lejátszó/felvevő" része kezel? Tehát van olyan funkció amit feltehetően nem fogok így elérni?

    [ Szerkesztve ]

    "Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

  • as_Rock

    őstag

    válasz beencee #648 üzenetére

    1. A leírások alapján melyiket választanád a kettő közül, vagy a PVR már bevált az a biztos, jobb nem kísérletezni? Azt írta egy tulaj, hogy "a HVR az alaplapi hanggal nem jön ki", lehet ilyen vagy csak ő bénázott? Nem szeretnék plussz hangkártyát a gépbe:(
    2. Eszerint az "XP MCE (32bit only) with Service Pack 2" nem azt jelenti, hogy az MCE SP2-vel, hanem XP MCE, vagy sima XP SP2-vel?
    (Bocs, lehet én tudom rosszul, de eddig azt hittem az XP MCE az egy külön termék, nem a sima XP-re ráhúzott frontend :U )
    3. Hm, emiatt úgy néz ki leszűkűlt a kör a Hauppage-kra a 10eFt körüli kártyák esetén :U

    "Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

  • as_Rock

    őstag

    válasz beencee #650 üzenetére

    Remélem 17"-on illetve mpeg2-be rögzítésnél is szép lesz a képe, mert úgy néz ki eldőlt, hogy ő lesz a Global utódja és a "videómagnó" funkciót is el kell látnia:D
    HVR megy állítólag XP alatt is, "csak" a távirányító nem használható.

    "Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

  • as_Rock

    őstag

    Újra én, már nálam a kicsike :DD

    Viszont ahogy látom Hauppage kártyáknak nem igazán van topicja így ha nem gond itt kérek egy kis segítséget :B
    Amíg nem jön össze minden a htpc-hez, addig is szeretném használni a mostani xp-s gépben, a gyártó oldaláról már letöltöttem a PVR-150 MCE-hez a drivert, wintv programot és a videó decoder update-et.
    Jól gondolom, hogy ezeket ebben a sorrendben kell feltelepíteni?
    Van-e amit jó tudni, vagy vannak-e egyéb, nem a gyártó által készült hasznos programok a kártyához?
    Nem láttam csatlakozót a hang alaplapi csatlakozóra kötéséhez, eszerint ezt a PCI-csatolón keresztül oldja meg a kártya? Ezzel kapcsolatban XP-ben valahol valamit nem kell beállítani?
    :R

    "Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

  • as_Rock

    őstag

    válasz hati #653 üzenetére

    Majd azt fogok, de addig is a másik gépemben XP alatt használnám, eszerint codec-eket és WinTV-t kell felraknom :F

    "Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

  • as_Rock

    őstag

    Sziasztok!
    Tudom félig OFF, de a Hauppauge PVR topic nem igazán pörög :O így itt tennék fel néhány kérdést:

    1.Csatornalista létezik-e valahol a standard kábelTV-khez? (pl. UPC dél/északpest, stb.) Elég fárasztó kézzel átírkálni a csatornaszámokat az adók nevére oda-vissza váltogatva a WinTV és a csatornalista ablak között :(((
    2.Használható műsorfüzet, felvételprogramozási lehetőség van-e a programban és ha igen merre? (Leadtek global-ról váltottam és ott ez elég egyszerűen ment)
    3.Felvétel indítást követően megjelenik egy újabb vezérlőablak (felvétel, lejátszás, előre hátratekerés, stb.) ez mire használható, illetve látom, hogy elvileg van lehetőség felvétel közben pause-olni, így a reklámok kihagyhatóak, ez fizikai darabolást jelent, vagy 1 file marad továbbra is egy film? És a normál, valamint az említett újabb vezérlőablak között azon kívül, hogy a második bővebb van-e különbség? (pl. az eredetin vagy az újabbon nyomok pause-t ugyanaz lesz-e a hatás?)

    A kártya egyenlőre egy sima PC-ben van, nem frontend "alatt":R

    "Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

  • as_Rock

    őstag

    válasz Fuck3r #739 üzenetére

    Szia!
    Geekbox látom egy cd-ről futtatható linux dolog, lenne néhány kérdésem:

    1. Magyarított-e?
    2. Böngésző, tv-kártya támogatás van-e benne?
    3. Valahogy testreszabható-e? (Böngésző kedvencem importja, default homepage beállítása, tv-csatornák elmentése, programozott felvétel, stb.)
    Persze mindez windows-hoz szokott személyek által :B

    "Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

  • as_Rock

    őstag

    "(* A felhasználó jogait az Alapelvek sorozatos megsértése miatt végleg felfüggesztettük!)"

    Hoppá. eszernit tőled már nem kapok választ :O

    "Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

  • as_Rock

    őstag

    válasz bluepulse #742 üzenetére

    Akkor marad a Win MCE, vagy XP és valami frontend, de azzal az a gond, hogy a gyerek mindíg belebarmol az XP-be titokban, utólag persze tagadja :D

    "Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

  • as_Rock

    őstag

    válasz Vladi #744 üzenetére

    Amiatt keltette fel az érdeklődésemet, mert install nélkül CD-ről futtatható, tehát álldottjó gyermekeim nem tudnak beletúrni ellentétben egy telepített XP-vel:), de mivel macerás és nem tud mindent amire szükségem van, így marad a sötét oldal :O

    "Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

Aktív témák