Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz Batman2 #1517 üzenetére

    ''Egyébként meg összekevertelek az arcképed alapján And-del.''
    Ne is izgasd magad ;). Egyébként kettőnk közül asszem' Ja_no az, aki már - hozzád hasonlóan - a gyakorlatban is szenvedett ilyen DC-konverter méretezésével, és a hozzá tartozó induktivitásokkal meg kapacokkal. Legalábbis a levelezésünkből ez tűnik ki..
    Írod: ''..kétfajta van és a folytótekercs az nem működik megfelelően trafóként, fordítva nem tudom.''
    Ezt nem igazából értem. Nem vagyok egy tekercsmágus (sem), de az alapok ugyanazok: tekercs, gerjesztés, vasmag, nyugalmi indukció. Ha megadnak egy induktivitásértéket és egy max. áramot, akkor csak ezek számítanak. Ezekből akár az adott mag anyagának relatív permeabilitása - ami ugyan közel sem konstans érték - és a maximális indukciója is visszaszámolható. Ha pedig ezek megvannak, akár trafót is tekerhetsz a magra. Az más kérdés, hogy pl. milyen frekvencián, vagy mekkora áramokkal (teljesítményekkel) dolgozol, mert ezeket behatárolják a vasmag anyagából és méretéből adódó képességei. (Kellően magas frekvencián pl. akár két, egymás mellett elhaladó rövid ''vezeték'' is lehet transzformátor, hisz a sima vezetéknek, vagy a nyákon kialakított vezetéksávnak is van induktivitása, csak épp nH nagyságrendű, és persze hosszfüggő).

Új hozzászólás Aktív témák