Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Colos1

    őstag

    válasz PrinceHerceg #57903 üzenetére

    Ez így ebben a formában nem igaz. A membrán anyaga önmagában semmit nem jelet.

    Példa:
    Szokták mondani, hogy az alumínium membrán a legszarabb. Anno, amikor vettem a cuccomat, és kérdezte a boltos, hogy miben gondolkodom, azt mondtam, hogy miben nem: alumembrános hangszórót látni sem akarok, amúgy bármi érdekel, aminek tetszik a hangja.
    Miután 1,5-2 óra alatt nem leltem az ízlésemnek megfelelőt a kiszemelt árkategóriában, fél óra alatt sikerült meggyőznie az eladónak, hogy legalább egy próbát tegyek az Aviano 6 -al, aminek mindhárom hangszórója alumínium, amelyek ráadásul valami lehetetlen ocsmány színűre vannak eloxálva.
    Azóta ilyen hangfalam van, mert a hangja a Marantz -al párosítva sokkal jobb volt, mint bármilyen más papír/kevlár/kompozit stbstbstb párosításé. De pl. Onkyoval borzasztó volt. Hallgattam valami kevláros vackot is, és annak ellenére, hogy a "kevlár puhítja a hangot", ez a hangfal keményebb hangú volt, mint az alumíniumos Aviano.

    Tehát az igaz, hogy bizonyos membránanyagoknak vannak bizonyos tulajdonságaik, de aki azt mondja, hogy az egyik szarabb, mint a másik, az nem ért hozzá, mert a kapott hang függ pl. a felfüggesztéstől, a hangszóró elektromos paramétereitől, az erősítő karakterisztikájától, hangfalvezetéktől, ugyanis az egyéb paraméterek ellensúlyozhatják a membránanyag alapkarakterisztikáját.

    Hónapokig olvasgattam utána, hogy az Aviano 6 miért olyan amilyen, és két dolgot találtam: egyrészt lágy erősítővel hallgatom, ami eleve ellensúlyozza az alumembrán éles hangját, másrészt a MS 40 éve gyárt alumembrános hangfalakat, így van tapasztalatuk abban, hogy milyen felfüggesztés/elektromos paraméter kell neki, hogy az alunak ne a hátrányai, hanem az előnyei kerüljenek előtérbe.

    [ Szerkesztve ]

    Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

  • Iomega

    őstag

    válasz PrinceHerceg #57903 üzenetére

    A Heco dobozaiban papír membrános sugárzók vannak a mai napig, vajon miért?

    Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

Új hozzászólás Aktív témák