Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Panthera

    őstag

    válasz denesdr #105529 üzenetére

    Amiről írtok, ez még árnyalja a képet hangot. Ha túl nagy a bemeneti gain, akkor nem baj, hogy a DAC szinte maximumon van? Mert attól, hogy a kapott hang nem torzít feltűnően, az észlelt mikrotorzítások még származhatnak ebből (és nem a forrásanyag ilyen). Vagy másik eset, hogy minden szép (látszólag), de attól az elektronika még lehet nem örül a túlvezérlésnek.

    Ha nagyobb hangerőn akarok zenét hallgatni, akkor eléggé fel kell tekernem a végfokot is.
    (Úgy -25-30 körülire, normál zenehallgatáshoz a -50 is jó, erre áll be bekapcsolás után).
    Igaz, a zenepc-n letiltva hagytam a hangerőszabályzást, nem tudom mi ilyenkor az alapértelmezett szintje.

    #105531 Mathiask:

    Ritka már ez szerintem. Sajnos. Nálam 290mV a bemeneti érzékenység, viszont a DAC-omnak az alacsony jelszintű kimenetét használom, ami 1,25V. Így van hogy halk forrás esetén(mondjuk filmnézésnél ahol a lejátszó a sok csatornát lekeveri sztereóra) el kell tekerni a potit 1-2 óráig (7 órától indul), de még így is kb 2-5-ig(5 óra a végállása) kihasználatlan a tartomány.

    Vagy tekerhetem nyugodtan, ameddig "engedi"?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák