Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gyöször

    senior tag

    válasz dellfanboy #1516 üzenetére

    Vettél már? Mostanában szoktam varázsolni elektródával, csakhogy fogyjon, meg gyakoroljam. Na meg nem volt kedvem visszafűzni a céó heghuzalt mert porbelessel barmoltam a tetőmön még.

    Nekem pánelektród er23 van itthon, meg valami lidis illetve néhány szál esab ok, de arra vigyázok nehogy elfogyjon.
    Tök jól elvagyok az er23al, de mivel annyira dícsérték magamnak vennék egy lincoln omniát. Ha nem lenne rengeteg itthon.

    ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

  • st6969

    őstag

    válasz dellfanboy #1516 üzenetére

    Nekem a Panelectrode ER23-at ajánlották, de a kölcsöngéphez is azt kaptam. Nekem, aki még fényképen sem látott hegesztőgépet korábban, egész jól ment vele a hegesztés (nyilván nem voltak nagy igényeim elsőre, egy bográcsállványt hegesztettem vele (csőből, szóval a derékszögű támasztásnál a beszabással nem keveset szenvedtem), meg pár zártszelvény oszlopot kerítéshez, illetve egy kiskaput, ami 1,5-es falvastagságú volt (nem is értem, hogy sikerült ilyen vékony anyagot összehegesztenem elfogadható minőségben...igaz, ide 2-es pálcát használtam, és így is kifújkáltam néha az anyagot, ráadásul a kisflexszel történő 45°-os gérvágás pontatlansága miatt egy csomó üreget is be kellett raknom, és az is ment, bár néha kellett egy-egy 100-as szög is...de élveztem).

    Más:
    szomszédom vette egy "multi"gépet a Lidlben 70ezerért :Y Rákötötte a palackját, és így ki tudtam próbálni a CO2 hegesztést. És hát igaza volt kunbercinek (és mindenki másnak, aki ezt mondta): most már én is ilyet akarok :)) Csak hát továbbra is az van, hogy amennyit én hegesztek, arra nem érdemes fenntartani palackot. Ellenben olvastam (épp itt) olyat, hogy kis sodastream palackot kötöttek a gépre, és azzal is működik. Na, ez már érdekes lehet. Megpróbálok ennek egy kicsit jobban utánajárni.

    [ Szerkesztve ]

  • 8th

    addikt

    válasz dellfanboy #1516 üzenetére

    Próbálj olyan boltot keresni (jellemzően helyi kisebb vasboltok, szerszámboltok) ahol súlyra mérik az elektródát és darabra is lehet vásárolni. Kérj a népszerűbb elektródákból 10-10 darabot és próbálgasd, gyakorolj velük. Olyan eget verő különbség nincs ám köztük. Varrat külalakban és erősségben nem látok különösebb különbséget egy ER23 és a relatív drágább Lincoln Omnia között. ER23-al nekem az a tapasztalatom, hogy ha sokat áll jobban megszívja magát nedvességgel mint a többi de amúgy ugyanúgy jó az is.

    "Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

Új hozzászólás Aktív témák