Új hozzászólás Aktív témák

  • szesa

    senior tag

    Naszoval

    Ott tartottunk, hogy 1080it rakapcsoltuk a komponenes kimenetre majd a tvnk osszefosta magat mert: az nv 6xxx kartyai a driver default 1080i jele 60hz-en megy ki. A TVnk meg csak 50Hz et bir.

    Na nembaj, osszefosta magat a kep maradjon ugy beszarva tehat Okzzuk le a beallitast mondvan muxik az.

    Ekkor inditsuk el apowerstripet, detektalj a a ket kilezot mindenre mondjuk ok-t amit kerdez, majd allitsuk be hogy induljon autostart a windowsal.

    Lelhet kell egy restart.

    Utana megint xar a tv kepe sebaj de mar a 1080i modot aktivaltuk az elobb ha minden jol megy most is ugyan abban a modban van es persze a tvn nincskep :)
    Ez igy jo :))

    Powerstrip tray ikonra kattantjunk, mas display es configure.

    Itt a figyeljunk a korabban emlitett problemara, mindig az a kijelzot valasszuk ki a felso listabol amilyiken a HDTV van, esetemben a 2. amennyiben a PC monitor az elsodleges kijelzo! Mindig figyeljunk erre kulonben elqurjuk a PCs moncsi kepet is!

    Altalaban egy rossz beallitas utan visszaterhetunk az elozo modra az ESC 1x lenyomasaval.

    Szoval Powerstrip/Display config ott az elobb irt megjlenito kivalasztasa
    majd Adnvaced Timing Options.

    Majd ezt latjuk kb:

    Bővebben: link

    Itt mar vagy bent vannak a megfelelo ertekek es ki van irva hogy 1920 x 1080-as pixelmeret akkor elivleg meg kell nezni, hogy mekkora frekvencian uzemel.

    Kapcsoljuk ki a real time adjustment-et.

    Vertical Geometry
    Refresh Rate: allitsuk 25-re.
    Interlaced: bejelolve.

    Elivelg Ok lenne ugyhogy apply es proba.

    Ha nem jo a kep ESC aztan proba ujra ugy ahogy eddig irtam, de probaljunk egy elore definialt profilt:

    Ugyan itt a Custom Resolutions fulnel valasszuk ki pl valamelyik 1920x1080i-s modot, pl azzem volt egy 30Hzes.
    Es probaljuk ki ezzel is, ha nem megy allitsuk at a freknveciat 25Hz-re.
    Es figyeljuk kozben arra, hogy realtime adjustment ki legyen kapcsolva kulonben miden allitasnal szetmehet a kep.

    Ha netan sikeult megfeleloen beallitani a kijelzot apply utan a TV kepen jol lathato pl desktop image.

    Ami ilyenkor nagyon fontos, ne felejtsuk el menteni a beallitasokat de elotte!!!:
    Lock Scan Fequencies-s midnenkeppen jeloljuk be es akkor fix 25Hzen megy majd ami igencsak qrva keves de legalabb mukodik, a powerstrip meg lehetoseget ad midnenfele modositasra, ugyhogy hajra midneki lojje be maganak ahogy megfelel.


    Amit az elejen kifelejtettem: amikor a driverben beallitjuk hogy 1080is modu a HDTVnk, megkerdezi hogy milyen modon kivanjuk a kepet modositeni nyujtani nagyitani vagy vmi hasonlo.
    Itta legasot valasztottam es azt hiszem zsugoritas 25%-al, igy a pixelek szama joval kevesebb mint 1920x1080 de ezzel sztem lehet mahinalni, eu volt auz elso probam.

    Vannak jatekok amik tamogatjak a kulonbozo elore (driverben) definialt felbontasokat, pl GTA:SA es azok frankot fol neznek ki a TVn.

    Kapcsoljuk be a Vertikalis szinkront.

    Mivel nem otthonvagyok igy csak feljbol irtam ezeket remelem nem sok tevedessel
    ;]

    -

Új hozzászólás Aktív témák