Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TAKÍÍ

    tag

    Na akkor én is mondom a problémám. Szerintem vagy nagyon könnyen megoldható vagy sehogy.
    Adva van egy régi (tényleg ősi gép) egy 800 Mhz Celeron tán 98 és 2000 tájékáról.
    Namost a gép tönkre ment a vinyó teljesen jó volt.
    A winyó: Quantum Fireball, 40Gigás asszem (IDE) pata-s vagy mi (a gép amibe berakom az is ilyen szal véletlenül se Satás rackbe akarom rakni...)

    NA most ezt berakom egy Rackbe. Figyeltem rá Slaven van a régi gépben is úgy volt.
    Gép megy és semmi. egyszerűen semmi se látja. Se intézőben, se a kezelőben, és hajól emlékszem a Bios se látja.

    Mi lehet a hiba? egyáltalán képes olvasni a a mai gépek ilyen régi winyót
    JA van rajta Xp is. (de már raktam be így rakbe másik winyót és akkor simán behozta adat winyóként)

    Ja a másik Gép amibe berakom az isrégi már ....az egy AMD 2600 Barton Ati radeon 9600 Pro kártyával. Szal újabb de azért nem mai csirke. És Xp van rajta...

    [ Szerkesztve ]

  • TAKÍÍ

    tag

    válasz liksoft #20262 üzenetére

    Oks. Értem

    Most megnéztem a Bioszt. Primery Masteron a rendszer Vinyónk van. Utána a sorrendben két db DVD olvasó jön.
    Majd végül csak a negyedik a Secondory Slave az a RACKünk. (tudom nem szerencsés kiosztás)
    NA most ezen a menüpontnála Bois NONE-t ír ki hiába nyomok entert semmi...
    Kiírja hogy detecting azt vége..semmi....nem ismeri fel...
    A Rack működik de semmi extra végig, zöld lámapa
    Szal semmi jel rá, hogy erőlködne......

    Ja ebben a Rakcben két vinyó is volt tegnap egy Samsung meg egy Cavier....és ugyan az a Rack(váz...)
    Na most nem lehet az, hogy régen nem volt ennyi olvasó hely. Tehát hogy nem lenne érdemes Primary Slaven kipróbálni...

    [ Szerkesztve ]

  • TAKÍÍ

    tag

    Adva van egy Samsung Sata2 vinyo Hard Disk Sentinel szerint 60% kondícióval.:
    [link]

    Mennyire jó ez még? Mennyire merjem használni? Utóbbi időkben sokat másoltam rá fel és le. Aztán el kezdett lassulni az intézőben a dolgok betöltése, de ami még rosszabb, hogy a BIOS betöltésekor is lassan akarta a Vinyót felismerni. Sajnos volt már rossz HDD-m, az is így kezdte. Azóta nem "használom"/alig írok rá és letöröltem, ami nem kellett. Így most nincsenek gondok, de nem merek rá másolni/írni. Jogosak a félelmeim vagy csak beképzelem?

    Van egy másik versenyzőm is: egy ősrégi PATA/ IDE-s 200 GB WD. Ez régi de keveset használt: kondíció 100%
    [link]

    Én úgy gondolom ez jobb állapotban kell, hogy legyen. Olyan régi alaplapom van, ami még egyszerre tudja kezelni az IDE és a SATA 2 meghajtókat. Elvileg ezt is ráköthetném és akkor erre menne fel a win 7 32 bit.

    Mekkora a kettő között a sebesség különbség? Érezném a lassulást mindennapi netezés/ átlagos használat mellett?

    [ Szerkesztve ]

  • TAKÍÍ

    tag

    válasz King Unique #42307 üzenetére

    Igen a kábel elvileg jó, vadi újat vettem pár éve, de akkor kipróbálom másikkal is, meg a tesztek.

    Használtan vettem és DELL vállalati gépből lett kivéve. Anno 100% volt asszem. Mostanra lement 60%-ra. Eléggé sokat lett használva 785 nap. (Vagy legalábbis én soknak érzem :) ) Úgy éreztem elszállt felette az idő.... Mindegy majd még utána járok. Köszi a segítséget.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák