Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hurkaleves

    őstag

    Sziasztok!

    Hát hol is kezdjem... van egy darab 160GB-os Samsung vinyom, ami nem egészen úgy műxik, ahogy kéne neki. Szóval beraktam a gépbe ( csak ez az 1 vinyo volt bent ) és elinditottam a windows installt ( lehet h itt rontottam el? :D ) na szóval! hardware-ek vizsgálata stb...stb.. aztán ott vagyunk h particionálás, csináltam egy 15 és egy durván 140gigás particiot, de nem is figyeltem azt a területet, amit nem particionalt a telepitő. Ez után ugye format > fájlok másolása > gép restart na és itt jött a bibi, ugye ilyenkor csak nézni kell mintha várnánk arra h betöltsön a windows, de nekem egy ilyen kellemes szöveg jelent meg a képernyőmön: "Hiba a rendszer betöltésekor.." Hát végig jártam pár dolgot( windows cd -> semmi baja; cd-rom ugyszintén jo; stb... ) amikor eszembe jutott h ugye particionalaskor 8MB-ot békén hagy, mert ugye ennyi kell a BOOToláshoz. Na megnéztem h mennyi volt ez a 8MB... 2MB azaz kettő MB. Gondoltam ez lesz a baj, meg is próbáltam kijavitani, de egyszerűen nem lehet, pedig magátol fent kéne hagynia 8megát, de nem teszi.

    Hátigy röviden ennyi lenne, ha akárki tud vmit hozzászolni tegye meg! Szivesen várok mindenféle jotanácsot :)

  • Hurkaleves

    őstag

    Szevasztok!

    Ugy egy hete ujra raktam a win-t (uj config stb..) es ugy dontottem, h ujra is particionalom a vinyot, ami egy 250-es wd. Szepen toroltem a particiokat (3db volt) de a vegere valahogy "eltunt" egy particio, amit nem bannek, ha 10gb lett volna, de az egy 120gb-os particio volt es most sehol sem latja a gep ezt a 120gb-ot, win telepito sem es a win sem, de a bios meg mindig 250gb-osnak erzekli a hdd-t

    Ilyenkor mit lehet tenni? :F Van vmi program esetleg, h win alol visszalehessen banyaszni az elveszett teruletet?

  • Hurkaleves

    őstag

    Isten88, liksoft

    Ezer hala mindkettotoknek! :R
    Igazabol a lemezkezelest ismertem, csak sztem az volt a baj, h amikor neztem, h ott belojjem, akkor meg ugy lehet, h csak sp1-es win volt a gepen (sajnos csak olyan volt keznel telepites elott..) es talan azert nem jelezte akkor ki... mind1, most mar ott volt az a rosszcsont 120gb :D

    Es kulon orulok, h linkelted ezt a programot: en azt hittem, h csak format utan lehet adatot visszamenteni, particio torles utan nem, de igy meg 32gb zenet is sikerult visszamenteni! :C
    (kulonben nem akartam minden particiot torolni win telepites elott, csak sajnos igy jott ossze, aztan mar nem erdekelt, toroltem mindet es ez lett a vege...)

    Szoval tenyleg kossz! A vinyo pereg szepen, meg van minden, ami hianyzott!

Új hozzászólás Aktív témák