Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arcitec

    addikt

    válasz peppe79 #28648 üzenetére

    Nem biztos , hogy megfelelően értelmezted, adott alacsonyABB hőmérséklet időben további eltarthatóságot biztosít. Nyilván a megfelelő helyén kezelve, értelmezve a hőfokot.(Erre vannak megfelelő táblázatok, csak tanulmányozni kell) pl a mélyhűtőben 19 foknál jobban nincs értelme hűteni, de arra kell.
    A hagyományos hűtőkben tudomásom szerint pl az ajtó rekeszekben magasabb a hőmérséklet, sőt belül sem egyenletes. Nos a kommentelő talán erre gondolt, a no frost ezt a kérdést is megoldja, egyenletes a hűtés eloszlása ... ;)

    [ Szerkesztve ]

    Kereskedőnek akkor se higgy, ha ló legel a sírján!

  • spidersoft

    senior tag

    válasz peppe79 #28648 üzenetére

    Csokit eszembe nem jutna hűtőbe tenni, olyan lesz, ha nagyon hideg, mint a pala... ott a kamra, ahol ehhez elég hűvös van kánikulában is. Zöldséget szintúgy nem teszek a hűtőbe, a friss nyári zöldségből olyan semmit csinál, mintha ősszel a fagy elől menekítettem volna a kényszerérett maradék termést... tojást se (ha a gyári pecsétet (igen, azt...) nem mosod le róla azonnal, hogy behoztad, mer hűdeundi, akkor 1-2 hónapot is simán eláll szobahőmérsékleten -- takarítani elég felhasználás előtt). Vaj úgyszint eláll pár hetet (egy hónapot is) szobahőmérsékleten, és úgy ráadásnak kenhető is marad... elvileg a sajtnak sem kéne megromlania, lévén az is a "hogyan tegyünk el ezt a temérdek tejet, hogy ne romoljon meg"-kísérletezés eredménye, de a sajtot én hűtőben szoktam tartani... ami hajlamos penészedésre (leginkább a trappista ilyen), azt pár nap szikkadás után tányérra teszem és bedörzsölöm sóval. Ez részint kihúzza a nedvességet belőle, részint egy sós kérget képez rajta, és jóval nehezebben penészedik. Persze nem az üvegpolcon tárolva...

    Egyrészt az inzulin miatt kellene nálunk is egy pontosabb hűtő, és igen, 2-8°C-ot ír a miénk is :) No, ezt nem tudja a hagyományos hűtő tartani. Tanácsot kértem a fórumon, és azt kaptam, hogy a no frostot meg az invertert kerestem, és ezt megfogadva azt is kerestem. Ha az inverter mégsem fontos, akkor az csak jó, mert bővíti a palettát illetve egyszerűsíti a vezérlést, kevesebb minden tud benne elhasalni.

    Ne vedd sértésnek, de erre kérnék megerősítést mástól is: több vélemény, tapasztalat csak közelebb visz kiismerni a témát. :R

    (#28675) M43g: a hőpuffer ötlet kiváló, de az inzulin csak az egyik probléma -- a fagyasztó is elég furán viselkedik: időnként valamiért fűt (megolvasztja a húsok tetejét, idővel összerogyasztja a lefóliázott jégkrémet, stb). Úgy fűt, hogy a jég nem megy le a rácsokról, de valamitől mégis meleg lesz benne... Ez egy elég hülye dolog :D Remélem ha veszek valami új gépet, akkor az nem fog ilyen hülyeséget csinálni...

    Amúgy a szeletelt felvágottakban maga a csomagolás teszi a legnagyobb kárt: ezekben a modern nejlonos papírokban befülled bármi, legyen az akár egyébként "örökké" elálló étel is, pl. száraz kolbász/szalámi, füstölt hús/szalonna... szóval első nap eszel belőle, utána a maradékot a papírt kinyitva érdemes visszahelyezni, aztán következő alkalommal alulról kell enni, ami eddig a fóliával érintkezett, mert annak a szeletnek vannak leginkább megszámlálva az órái.

    Ugyanez a helyzet az üvegpolcokkal is: ha az üvegpolcra valamit feltesz az ember, akkor ott megállt a légmozgás: befülled a termék, nyálkásodik, bepenészedik... utána lehet tisztítani a polcot. Épp ezért érdemes a száraz, "tartós" élelmiszereket is (kolbász/füstölt szalonna/füstölt hús/stb) rácsra helyezni. Előző hűtőből kiszuperált rács pont megteszi: rárakod az üvegpolcra, és arra rá a szalonnát, így a bőre alatt tud mozdulni a levegő.

    A joghurton, tejfelen, tölcséres fagyik tetején lévő blisztert (pl. lidl egyes jégkrémmárkák -- a mélyebb pereműeket érdemes keresni, az jobban kezelhető/jobban zár/kevésbé billen/stb.) el szoktam mosogatni és tenni. A fagyi teteje kis átmérőjű cuccokhoz jó (kenőmájas, bácskai, stb.), a nagyobbak meg a nagyobbakhoz... a blisztert leteszem és ráállítom a bontott kenőmájast, így állva helyet is alig foglal. Arra a fél napra nem fülled be, ha rajta tárolod, viszont nem hagyja kiszáradni sem.

    (#28682) Compika: hogy normális-e, azt nem tudom, de nekünk pont ugyanilyen a wp hátulja... persze az nem működik jól, épp ezért akarom lecserélni, szóval fene tudja, de szerintem ez normális még. Attól függ, hogy mennyire párás a levegő. Mivel ami párát ki tud csapni a levegőből, azt mind odafagyasztja. Pl. ha egy légtérben van a konyhával, akkor nyilván sokkal több lesz benne a pára => jég, mintha valami szárazabb helyiségben lakna.

    Köszönöm az eddigi segítséget mindenkinek! :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák