Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyulaipal

    tag

    válasz cinemazealot #420 üzenetére

    Bocsánat, nem voltam fórum közelben...

    Morph kolléga jól beszél: a ProjectionDesign F20/F22 sorozat a "baba-Barco". Egyesek beleértik az F10 sorozatot is, de abból a FullHD felbontású gépek sajnos hajlamosak az "agyhalálra", ezért olyat csak alkatrész-forrásnak szabad venni.

    Ugyanezeket a gépeket később, miután a Barco felvásárolta a ProjectionDesign céget, már Barco F22 vagy Avielo Quantum (meg talán Prisma) néven is meg lehetett venni. A gép maga nem változott, csak a neve.

    Azért "baba" mert olyan, mint egy most született "nagy" Barco, ami aminek még nem volt ideje "megnőni". Ugyanaz a képfeldolgozás, CMS, fluorit optika, a DMD chip is mindig nagy ezekben (bár egyszer valaki mesélte, hogy valaki már látott ilyen gépet 0,65"-es DMD-vel, de ezeket a gyerekmeséket senki nem hiszi el, én még csak 0,95"-es DMD-t láttam hasonló gépben ... pedig láttam már párat az elmúlt évek során). Ha két "nagy" Barco közé odateszel egy ilyen kicsit, úgy néz ki, mint a szülők a babájukkal... :-)

    Ja, hogy "szakmai" dologról is essen szó: sikerült kiszedni a lézereket a Casio-ból. A Dremel egy hasznos eszköz... :-)

    A 24db lézerből szerintem csak 18db van benne a gépben (egy "sorra" adtunk feszültséget és 8 helyett csak 6 világított). Gyárilag ezek 8-asával vannak sorbakötve, de ha "soronként" 2-t kiszednek a gépből (és rövidzárral helyettesítik őket) akkor a tápegység még simán "elviszi" a feladatot (a feszültség így még limiten belül van). Ezért "szokás" kilopni 3x2db lézert ezekből, majd eladni a gépet "tökéletesként". Nem baj, 18 lézer is "bőven" elég lesz, ha végül valóban sikerül kihozni valamit a dologból ... úgyhogy ha lesz is problémánk a projekt során, az biztosan NEM a lézerek fényereje lesz... :-)

Új hozzászólás Aktív témák