Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyulank

    addikt

    Ezt a plafonos hangfalösszeállítást hogy lehetne PC-ről analógba hallgatni, ha mondjuk lenne 11 monó erősítőm?

    ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

  • gyulank

    addikt

    válasz Nemir Ombe #132598 üzenetére

    Majd én azt tudom, hogy milyen sorrendben szerzem be.
    Amúgy egyáltalán nem vicces, ha esetleg nincs olyan kártya.
    Netalán úgy véled, hogy nem férne rá 6-7 Jack? Szerintem ráférne vagy 20, sőt ha nem lenne elég lehetne mini Jack, sőt, ha nem lenne elég lehetne többérintkezős Jack. 11 csatorna meg nehogy ne férjen már rá előerősítőkkel együtt egy hangkártyára!

    Netán úgy gondolod, hogy az már annyira professzionális hang, hogy csak olyan erősítővel érdemes hallgatni amit hozzá gyártanak? Mert analóg csatlakozásról nem a plafonról szólna? Vagy mi ilyen vicces?

    De ha nincs olyan kártya, akkor a 7.1-ből hogy lehet 5.1.2? Mert én lejátszóknál sem találtam ilyen beállítást.

    [ Szerkesztve ]

    ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

  • gyulank

    addikt

    válasz Pazolini #132603 üzenetére

    De nem hülyeségből akarok analógot, hanem azért, hogy jó legyen bármire a csatornaszámon belül, és mert a digitális összekötés, vagyis, hogy egy kábellel legyen összekötve, ne többel, nekem nem érne meg egy DAC-et sem, nemhogy pár évente újat. Nem tudom, miért gondolod, hogy nem az a lényeg, hogy csatornánként legyen erősítve, szerintem a gyári erősítő is azt csinálja, különbség az, hogy egy kábelen megy, és távirányítós. De az már igény, és pénztárcától függ, hogy kinek mi éri meg. Ezek kényelmi, nem minőségi különbségek.
    Szóval azt állítod, hogy 7.1-es se lesz már, ami elég szörnyű, kb. mint mobiloknál a Jack leváltása digitális kimenetre. De eltekintve attól, hogy milyen erősítő erősíti azt a 8 csatornát, hogy lehet abból 5.1.2, ha csak 5.1-et vagy 7.1-et választhatok ki a hangkártya menüben, a vlc-ben, a potplayerben, vagy linuxon ahol kell?
    Ezt kérdeztem. A HTPC nem PC? Abba nem 7.1-es hangkártya a max.? Ha a rendes PC-vel nem tudom lejátszani, azzal le tudom? Elkanyarodunk a kérdéstől. Szóval ha nem találok ilyen beállítást, akkor miért volna triviális, hogy a mit tudom én 9.1.4-et majd úgy játssza le ha 7.1-re van beállítva, hogy a 2 oldalsó hangfalat mondjuk előre fel tegyem a jobb, és bal sarokba?

    [ Szerkesztve ]

    ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

  • gyulank

    addikt

    Melyik mit jelent, hogy lehet átváltani, melyik az erősebb?
    1: Táp:10W fogyasztás; Hangfal: Névleges 50W; Max. bemeneti teljesítmény(PROGRAM) 100W
    2: Táp:15,9W fogyasztás; Hangfal: Névleges 105W; Max. bem. telj. (PROGRAM) 210W
    3: Táp:77W fogyasztás; Hangfal: Dinamikus 150W
    4: Táp:69W fogyasztás; Hangfal: 27W (RMS)

    ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

  • gyulank

    addikt

    válasz Quetz #159201 üzenetére

    Ezek tartalmaztak minden infót ami elérhető róluk.

    ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

  • gyulank

    addikt

    válasz Quetz #159203 üzenetére

    Mi az, hogy mi az, hogy melyik az erősebb?

    ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

  • gyulank

    addikt

    válasz #09634560 #159207 üzenetére

    Ezek nem hasraütött számok. Ezért hiába írom be a típusokat, az adatlapokból kiszedtem mindent, és még képek is kellettek hozzá, és így is ez minden verzió. Mi az, hogy második eleve 2 érték? Milyen második, milyen 2 érték? Én az elsőbe is két értéket írtam. És akkor mi van?! Az adatlapba megadták ennél így is, meg úgy is, a hangfalakon meg azt az értéket ami az adatlapba max. volt az követte, hogy (PROGRAM). Így írták le, nem én találtam ki... Azért akarom tudni, hogy melyik mit jelent, mert ha nem tudom, hogy a 150 mérföld, vagy a 72 méter a hosszabb, akkor nem tudom. A fogyasztást meg pont azért tettem hozzá, hogy ne mondjon valaki olyan hasraütésszerű választ mint te. Mondjuk ne mondják, hogy a névleges az RMS, ha több mint a táp fogyasztása. Nem tudom miért erről kell beszélni, hogy én itt bizonygassam, hogy az adatlapba Névleges teljesítménynek volt írva, nem én találtam ki. Persze a hangfal elviselheti attól még, hogy a táp nem adja meg neki. De azóta sem értem, hogy ha teljesítmény adatokból teljesítményt nem tudtok mondani, akkor mást hogy a francba tudtok?

    ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

  • gyulank

    addikt

    válasz #09634560 #159213 üzenetére

    DE NEM ÉN ILLETEM... ÍGY ADTÁK MEG... ÉS CSAK EZT... Azt kéne megmondani, hogy hogy lehet választani ezen adatok alapján... Én még továbbra is ugyanazt kérdezem, tehát tegyük fel, hogy egyforma érzékenységűek, mert semmiről se feltételezem, hogy jót használ! Úgy gondolom, hogy nem az én hibám, hogy olyan adatokat mondok amilyenek vannak...

    ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

  • gyulank

    addikt

    válasz #09634560 #159234 üzenetére

    Na, azért álljon már meg a menet! Itt egyedül ti hisztek dolgokat. Pl., hogy én mit tudok, és mit nem. Én azt nem tudom, amit kérdeztem, és arra várom a választ. Egyenes arányban van a hangossággal... Attól meg még mindig nem én vagyok a hülye, ha csak ezeket az adatokat adják meg az adatlapon, és csak így. Nem értem, hogy miért engem kell lehülyézni pont azért, ami miatt feltettem a kérdést. Ha egyértelmű normális adatokat adtak volna meg, nem kérdezném, hogy hogy lehet a megadottakból eldönteni, hogy melyik az erősebb. És mindenki másról beszél, próbál kioktatni olyanokról, amit tudok ahelyett, hogy a kérdésre válaszolna. A hangosságot is te hoztad fel, nem én. Mert te nem tudtad eldönteni egy fogyasztásból, hogy erősítő, egy hangfalból, hogy hangfal. És azóta se tudjátok miről lehet szó. És ezerszer elmondtam, hogy ennyi adat van, de ha láttatok volna már adatlapokat akkor tudnátok, hogy szinte vagy egyáltalán egy gyártó sem ad meg elég, meg egyértelmű infót. De ti rajtam kéritek számon, hogy én írtam hülyeséget, hogy én nem adok meg elég adatot, mikor ezt is úgy szedtem össze, hogy meg kellett keresnem a kézikönyveket, képeket kellett róla keresnem. Mi a büdös francokról lehetne még szó, ha nem erősítő, és hangfalpárosról, ha az egyikhez fogyasztást írtam,. a másikhoz hangfalt? A kérdésem egyértelmű volt. A különböző adatokat egy szintre akarom átszámolni, hogy össze tudjam hasonlítani. A tápadat is csak azért volt, hogy legyen valami viszonyítás, hogy ahhoz a táphoz milyen teljesítmény valószínű. És ez után MAGAMTÓL írtam azt is, hogy lehet, hogy a névleges az RMS, csak nem kap annyi tápot. Abból áll a beszélgetés, hogy ismételgetem az én kérdésemet, meg, hogy ennyi adat van, ti meg ismételgetitek, hogy szerintetek nem értek hozzá, hogy nem tudjátok micsoda, hogy ne azt kérdezzem amit tudni akarok, hogy tudjak kérdezni teljesen mást. Azt is írtam a TI értetlenségetek hatására, hogy feltételezzük, hogy egyforma az érzékenységük! MERT MEGINT CSAK NEM ÉN TEHETEK ARRÓL, HOGY NEM TUDOM, HOGY MILYEN. Ettől függetlenül a legerősebbet akarom megtudni a teljesítmény alapján. Ez egyértelmű volt elsőre is, és TI vagytok a trollok, akik másról beszéltek. Szóval ha eltekintek minden hülyeségen amit eddig írtatok, MAGAMTÓL ott tartok, hogy a 4-ből 3 meg van RMS-ben, már csak a 3. RMS adata kéne, hogy össze tudjam hasonlítani őket... És mivel a hangosságot is te adtad a számba, én azt akartam megtudni az adatokból, hogy melyik az erősebb, és ezt is kérdeztem. Tehát a nagyobb teljesítményt elviselő... Persze ettől még szerintem az a hangosabb is, mert nem hiszem, hogy valamiben szuper érzékeny hangszóró van, de ezen teljesen felesleges rágódni, mert nem tudhatom, de nem is ezt kérdeztem... De te sem tudhatod...

    [ Szerkesztve ]

    ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

  • gyulank

    addikt

    válasz gago1975 #159237 üzenetére

    De én vagyok, mert én normálisan tettem fel a kérdést, ti pedig kiforgatjátok, belemagyaráztok minden mást. Mivel megadtam amit megadtak, más sem tudna többet ha megnézné az adatlapjukat. Ezerszer leírtam, hogy mit nem tudok, az előző válaszomban is leírtam, az elsőben is. Hogy ti nem azzal foglalkoztok, ha minden alkalommal leírom, akkor sem, az nem az én hibám, ahogy az sem, hogy a gyártók márkától függetlenül ilyen adatokat adnak meg. És a márkából nem derülnek ki a hiányzó adatok. De csak, hogy kiderüljön mennyit számít, hogy mit írok, megkérdezem, hogy tudjátok-e, hogy mit kérdeztem, hogy hány dologra vagyok kíváncsi? Mert nem én beszélek minden másról, és nem én hülyézek.

    ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

  • gyulank

    addikt

    válasz exception #159238 üzenetére

    Ha végig olvasnád azt amit írtam mondjuk amit az előtt írtam mielőtt ezt kérdezted, tudnád. Bár úgy alapból, ha én erőset írok, és valaki ebből elsősorban már másra gondol, mondjuk hangerőre, az már a szavak kifordítása. Már feltételezése annak, hogy hülye vagyok, és biztos nem arra gondoltam, amit kérdeztem. És ezt is, ha minden alkalommal leírom, akkor se számít, mert ti akkor is ott tartotok, hogy hangosabb, és hogy az attól függ, hogy milyen az érzékenysége, és hiába írom le minden válaszban, hogy tudom...

    ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

  • gyulank

    addikt

    válasz Ragadozó #159242 üzenetére

    Arról van szó, hogy megadtam minden adatot az adatlapról, ami számít a kérdésemmel kapcsolatban. Itt a szakemberek kijelentették, hogy nem lehet a hangfal 150W RMS, ha a táp kisebb, és engem hülyéznek le. Mivel ilyen fantasztikus segítséget kaptam, kijelentettem, hogy de lehet, és redukálódott a kérdésem az egyetlen ismeretlenre. Hogy 150W dinamikus az hány Watt RMS? Kérdeztem a szakembereket, mert erre voltam kíváncsi elejétől fogva. Nyilván azért voltam erre kíváncsi, mert nem tudtam. Úgy gondolom, hogy nem én tehetek arról, hogy dinamikusban adták meg. És, hogy nem miattam adták meg dinamikusban, hogy miattam megkérdezhessem, hogy az mennyi RMS. Valamit gondoltam én, hogy jelent az amit az adatlapján írtak. Én arra voltam kíváncsi. De a szakemberek nem erről beszélnek, hanem gondolnak valamit az ismereteimről, gondolnak valamit arról, hogy bár ezt írtam, de biztos másra gondoltam, és miközben azt nem tudják megmondani, hogy 150W dinamikus hány Watt RMS, kérdezik, hogy milyen az érzékenysége, meg a hangminősége, mikor arról még annyi adat sincs, és ezt mindenki tudja. Ha tudom, hogy amelyik nem RMS-ben van megadva, az mennyi RMS-ben, akkor tudom, hogy az milyen a többihez képest. Mert a többit tudom egymáshoz képest, mert ugyanabban van megadva. És ennyi, nem több. Kell lennie valamilyen számolásnak amiből kiderül, hogy mennyi, különben nem tájékoztatna semmiről az adatlap.

    ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

  • gyulank

    addikt

    válasz Quetz #159271 üzenetére

    Az az erősebb, ami jobban bírja a terhelést. Ezerszer leírtam, hogy ez érdekel, meg, hogy a Wattból az érzékenységet úgyse tudjuk, ezért nem értem miért tartotok még mindig itt. És, hogy ha először írnátok sem érteném, hogy honnan veszitek, hogy nem tudom. Ha egy szatyor leszakad 1 kilótól a másik kettőtől, akkor a másik az erősebb. A késleltetéssel kapcsolatban megint hogy jött fel ez a válasz? Komolyan, hogy? Azt kérdeztem, hogy aktív mélynyomó külön. Az megint nálam azt jelenti, hogy aktív mélynyomó külön. Nem azt, hogy aktív hangfalszett. Vagyis aktív mélynyomó külön. Meg a többi külön.

    ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

  • gyulank

    addikt

    válasz Ragadozó #159299 üzenetére

    Áruld már el, hogy miről nincsen fogalmam! Miért nem azokat kéred meg a normális fórumozásra, akik el se olvassák mit írok, csak mondják a magukét, és beállítanak minden hülyének, miközben semmi olyat nem írt egyszer sem egyikük sem, amit nem tudtam. Miért én fórumozok rosszul, ha találok egy aktív mélynyomót, ami nem egy szett része, akkor úgy válaszolnak, mintha én nem fognám fel, hogy márpedig az egy szettnek a része? Ha hülyeségeket beszélnek arról, hogy mit jelent az a szó, hogy specifikáció, figyelmen kívül hagyják, hogy abból adtam meg az adatokat, amiből mondják, hogy nézzem meg, és még azt mondják, hogy én vagyok a hülye? És minden hozzászólásukban hazugságot állítanak arról amit írtam.

    ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

  • gyulank

    addikt

    válasz Callisto #159300 üzenetére

    Nagyon örülök, de légyszives mondd már el, hogy mit nem tudok! Mert attól, hogy én elkezdenék neked magyarázni valamit amit szerintem jobban tudok, attól még nem biztos hogy úgy van. Pl. ha azt mondanád, hogy a monitorodban van hangszóró, mert tudod, hogy van, én meg elkezdeném nyomni, hogy hülye vagy, nem érted meg, hogy nincs benne, akkor úgy gondolnád, hogy te nem értesz hozzá? Vagy ha elkezdenék arról beszélni, hogy de abból nem lehet tudni, hogy milyen fényes, pedig te nem is kérdezted, gondoltad, hitted. Majd elkezdeném mindenkinek írkálni, hogy olyan hülye vagy, hogy nem érted amiket írok.

    [ Szerkesztve ]

    ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

Új hozzászólás Aktív témák