Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tdd587

    őstag

    válasz muzsikpeti #9858 üzenetére

    Nekem a halltex VILLA került fel (a szürke nagyon jól jön vetítéskor is, mert matt és sötét...), de azt azért hozzátenném, hogy nekem (költözés után) az akusztikával volt inkább bajom, a szomszédok nélküle is azt mondták nem hallanak semmit, pedig csapattam rendesen a teszt kedvéért.

    Az előnye, hogy nagyon szép, nagyon vékony (nincs 2 centi vastag, tehát alig vesz el a szobából) és könnyű felszerelni (csak ragasztani kell) és nem mellesleg 22dB csillapítást írnak rá.

    Nálam iszonyat zengett a szoba, muszáj volt csinálni vele valamit, mielőtt gyújtóst csináltam volna a cuccomból.

    Ha nem a bullshit érdekel, akkor itt írnak a szubjektív tapasztalatokról (olyanok, akik a szenvedő szomszéd szerepét töltötték be korábban). Erre lehet számítani, de természetesen ez alá is lehet rakni még réteget, fokozva a hatást. Természetesen ez csak léghangok megfogására jó.

    Ha az akusztika miatt izgulsz, akkor alapszinten ami nagyon fontos, hogy nagy párhuzamos kemény felületek ne legyenek, mert ott "pattog" a hang és sok visszhangtól nem hallod a részleteket a zenében. Ez néha triviális, pl. egy szőnyeg a földre, ha betonból van a plafon, vagy egy könyvespolc az oldalfalakra stb. Kisebb szobákban a csillapításra kell általában törekedni, de szerintem itt sem szabad túlzásba vinni, nehogy teljesen döglött süketszoba hatást sikerüljön jó sok pénzért megcsinálni.

    És persze ne felejtsd el, hogy a hangfalak pozíciónálása ingyen van, és persze az sem mindegy, hogy te hol ülsz. A legtöbbet mindig a mélyhangokkal lehet szívni, de ennyi kihívás kell, ettől szép ez a hobbi...

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

Új hozzászólás Aktív témák