Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nebulo5

    senior tag

    válasz forma69 #86528 üzenetére

    Az eddig hallottak alapján, csakis az én véleményemet tudom leírni:
    Ha okosan választasz cd játszót (esetleg hozzá egy DAC-t), illetve elfogadható írási minőséget tudsz biztosítani (a PC-kbe átlagosan fellelhető írók silány minőséget írnak) a cd-id írásához, akkor van alapja a cd zenei forrásnak. Kétségtelen, hogy a jövő, a media player alapú (akármilyen digitálisan tárolt forrás) zenei forrásokban van, de ahhoz, hogy az optimalizáltan megírt és lejátszható cd forrás minőségét elérd vagy akár túllépd, egyenlőre még, mélyen a zsebbe kell nyúlni!
    Vannak komoly alapokon nyugvó érvek és ellenérvek, az elméletem alátámasztására vagy éppen a megdöntésére, de a végeredményt, nagy általánosságban, mindig az anyagiak szabják meg.
    És még egyenlőre, meg sem említettem az egyéni ízlést! Pedig, ez is egy igen komoly tényező!
    Az erősítődről, nem tudok véleményt alkotni, mert még sosem volt alkalmam meghallgatni. Számos házimozi erősítőt hallgathattam már zenei szemszögből megítélendőn, de ha optimálisan is voltak kiszolgálva, akkor is alkotható rájuk (nagy általánosságban) az a konklúzió, hogy aki tényleg zenehallgatásra adja a "fejét/fülét", az olcsóbban megússza, és jobb minőséget kap, ha sztereó erősítőt használ.
    (nem azért készítenek sztereó erősítőket, hogy azok is céleszközhöz jussanak, akiknek nincs pénzük és helyük sok.1 rendszer kiépítésére)

    Üdv: nebulo

Új hozzászólás Aktív témák