Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • enricotoxic

    tag

    válasz python1 #86501 üzenetére

    Én nem vagyok ezoterikus. Azért mert valamit nem tudunk megmérni, nem tudjuk, hogy mit mérjünk, attól még nem keresem titkos tanokban a megoldást. Természetesen elfogadom az álláspontodat, ezért is tudunk gondolatokat cserélni. Azzal én is úgy vagyok, hogy azért mert valaminek jó vagy rossz mért értékei vannak még nem egyértelműen jó vagy rossz. Hallgattam egy Audio Note láncot, nagyon tetszett. Kérdés, hogy azt a közvetlenséget hosszú távon mennyire tudnám megszokni, együtt élni vele. Amikor először hallottam Wilson Benesch állódobozt nagyon tetszett, aztán még két alkalommal meghallgattam és már nem volt a fülemnek olyan jó. Azt gondolom, hogy meg kell tapasztalni a jó hangot, nem szabad becsapni magunkat. Az, hogy hallom, hogy jó vagy jobb nem mindig valós, szeretnék annak hallani (valaki szerint jó, tesztekben nyert, megvettem). Ezért jók a vaktesztek, mert akkor nem tudod becsapni magad. Valahányszor együtt élsz egy rendszerrel hosszabb távon akkor derül ki, hogy jó vagy nem. Sok év alatt változhat a zenei és a "jó hang" ízlésünk is. Talán ezért is soha nem ér véget a fejlesztés vagy legalább annak vágya. A házimoziban a szabványkészítők 5-10 évente úgyis "segítenek" fejlesztési pályára állítani minket.

    A kábelek kellenek, de sokan a lánc árát kifizetik kábelekre, néha indokolatlanul.

    Ezt a két doksit olvasd el:
    A CD-játszók titkai

    Kiemelkedő hangminőségű CD-lejátszó
    készülék tervezése és építése

    Ezt most jól rádöntöttem.

Új hozzászólás Aktív témák