Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mettek

    addikt

    válasz Dorian #143359 üzenetére

    Ennek ellenére amikor az egyik hifi üzlet demo szobájában próbálgattuk a quadral hangfalamat, elvittem az onkyo 818 erősítőmet. Az igaz hogy egy millios forrás volt rákötve, talán musicbook. Egyszer egy szintén millios primare sztereo erősítővel hallgattuk meg aztan a forrast az onkyora kötve vegfokként használva. Megmondom őszintén nem hallottam különbséget. Vagy a hangfal volt hozzá kevés vagy a fülem de nem hallottam különbséget. A forrás volt a kulcsszereplő, miatta szólt ugy a zene ahogy.

    PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

  • hcs57

    őstag

    válasz Dorian #143359 üzenetére

    Talán annyi ehhez tartozik, hogy a gyártási költségek és az eladási áraknak egymáshoz közük sincs, a milliónyi tranzisztor beleintegrálása néhány tokba (IC) sorozatgyártás esetén "filléres" költség.
    Majdhogynem lényegtelen a csatlakozók milyensége és száma, ezek is filléres áruk.

    A millióhoz közelítő árú AVR és a belépőtől kicsit jobb között költségben nincs sokszoros eltérés, a marketing és az emberi hiúság teszi drágává.

    A gyártás során a béreket a kínai munkaerő felhasználásával minimalizálják.

    Néhányan közülünk értünk az elektronikához, nem csak hallgatunk.
    A digitális hang visszaalakítása analóggá és felerősítése ugyanaz a feladat elektronikailag a sztereó és az AVR-nél is, a hangsávok lehetnek eltérőek, de azt a hangmérnök, producer, s a piaci igények hozzák létre.

    (#143360) KnockOut87 - a füleddel nincs semmi gond, a mai erősítők között nehéz hangzásbeli eltérést találni... ezt tapasztaltam, amikor több erősítőt hallgattam meg ugyanott, volt közte olcsóbb, volt drágább. Szolgáltatásban és teljesítményben eltértek, de hangzásban egy vakteszten simán megbuktam volna.

    [ Szerkesztve ]

    Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

Új hozzászólás Aktív témák