Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • guppy_83

    tag

    válasz titanium_100 #69562 üzenetére

    Szia,

    Itt részletes végig tudod böngészni a különbségeket és minden technikai paramétert:

    https://www.zkelectronics.com/compare/denon-avr-x1700h/marantz-sr5015/

    Ugyan akkor, én is ebben a cipőben jártam pont az említett 2 márkával, ha csak márkát nézünk és nem évjáratot és tudást. (Marantz 7009 vs Denon 4400H) Semmi más komponens nem változott csak átdugtam az összes káblt 1-1-be, azaz ugyan az a táp kábel és hangfalkábel, és hangfalak voltak.

    Ami az én tapasztalatom: A Marnatz hangja zenére kellemesebb volt. Lágyabb, részletesebb. Moziban sem volt gyenge de nekem egy kicsit lágy és érzelgős volt. Megtörtént a csere, és film nézésnél a Denon ereje kidomborult és elkezdtek a filmek élni; dinamikában és élményben jeletősebb lett a különbség. Nekem közelebb van a valódi mozis hangzáshoz, én ezt kerestem. A zene hallgatásra kiépítettem egy stereo rendszert és a Denon csak a "képes" tartalom fogyasztásra van. Korábbi tapasztalatom; a tápkábel ""mítoszt" és placebo vagy sem - nekem javított a hangon egy combosabb ~50e huf körüli tápkábel. A hangfal kábeleket tesztelgettem, cserélgettem végül a mostani setup vált be a legjobban.

    ...olyan még sohasem volt hogy semmi sincs...

Új hozzászólás Aktív témák