Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VoidXs

    Topikgazda

    válasz Tamoo #61437 üzenetére

    Minden valamirevaló Jack árnyékolt, még az 5000 forintos 2.1-ekhez is olyat adnak. Csak hifis gyártók művelnek olyat, hogy "azért olcsóbb, mert kihagytuk belőle az árnyékolást, tudod, az 2000 Ft/m-t ér, neeem, másoknak valami ócskaság, azért tudják olyan olcsón, hiába ugyanúgy működik a Faraday-elv, ránk már fizika vonatkozik, de ne hallgass a mérnökökre, Juli a marketingtől ezt sokkal-sokkal jobban érti". Az OFC réz is alap dolog, az olcsó noname Obis kábel is az. Amit linkeltem, arra még garancia is van, ugyanis Hestore-ból az audio-nál sokkal érzékenyebb területekre, például űrkutatáshoz is vásárolnak kábelt. Ezért igazat kell mondaniuk, különben hatalmas kár lehet belőle, ott már számít, hogy OFC-e. Az RCA-fej is teljesen mindegy, a kábel úgyis sokkal vékonyabb, nem az lesz a gyenge láncszem zavarfelvétel szempontjából. Nem fogok támogatni lehúzásra épülő márkákat egy forinttal sem, mindenki más pedig ilyen olcsó, ennek minden álláspontja megéri.

    #61439 proci985: A 10000-es HDMI nagyon drága. 7.51 dollár, azaz 2300 forint egy jó árú 10 méteres, pl. ez. Láttam már, működik, megbízhatóbban egy AQ-nál. A legtöbben, akik a megtakarításukat kábelbe ölik, annyira hagyták lepukkadni a házukat, hogy a hálózatukban még csak réz sincs. De még ha le is cseréled, ott lesz maga a hálózat, és azt felejtik el ilyenkor, hogy a jobb minőségű kábel a hibákat is pontosabban továbbítja, pont a rossz kábel tompítaná, de miután a kondi mindenképp felfogja, ez lényegtelen. MP3 és FLAC közt még lehet különbséget hallani, ha a másodpercenkénti illesztési hibát figyeled, én még két hete sikeres 14/14-es vaktesztet csináltam belőle (kapott anyaggal, nyugodtan adj te is, és kiteszem ide a foobar ABX eredményt). Opus és FLAC közt még 128 kbiten se lesz hallható különbség, ezt a tesztet szoktam utána mutogatni.

    #61440 gab1ka: Rengeteg az az 500 Ft/m, még a nagyszínpadi vagy PLF mozis kábelek is maximum a 400 Ft/m kategóriát súrolják.

    #61451 bnorci71: OFC az, a neve számít, a többit copy-paste-elték másik kábel adatlapjáról. Amatőr hiba, de utána tudsz náluk kérdezni, és azt fogják mondani, hogy OFC. Nyugodtan teszteld villanydróttal szemben, csak kalibrálj hangerőket minden teszt előtt, mert az az egyetlen különbség, és a hangerőkülönbséget az ember mindenféle jelenségnek betudja, annyira rossz a hallásunk. Erre is van teszt, de azt úgy kell végezni, hogy előtte nem tudod, hogy a különbség csupán ennyi, szóval te már csak mással tudod eljátszani, kérdezz meg embereket, hogy mit hallanak, miközben te csak 0.5 dB hangerőt változtatsz.

    #61452 SPEA: Az egy elefánt. ;]

    [ Szerkesztve ]

    W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés