Új hozzászólás Aktív témák

  • Soká

    senior tag

    válasz shalafi66 #30020 üzenetére

    "Vagy lehet úgy, ahogy mi kezdtük régen (-15 év). Nem akartuk a tökéleteset megépíteni elsőre."

    (az a "régen" nekem nem is annyira régen :) , a korábban linkelt dobozkámat akkor készítettem. )
    Teljesen logikus a felvetésed, amennyiben engem a bütykölgetés, a hangolgatás maga érdekelne. Ha az lenne a célom, hogy beletanuljak ebbe a világba. De az már kiderült, hogy nekem nem ez a célom. És nem azért mert lusta vagyok, hanem mert kellően tiszteletben tartom, hogy ez egy szakma és én csupán az asztalos lennék ebben a "játékban" feltéve ha azt látom, hogy létezik olyan "nyílt forráskódú" projekt, amely leutánozható. És remélem, nem érted félre, nem ingyenélőségről van szó, az internet korában nagyon megváltozott a közösségi információáramlás módja. Ma ha valaki szeretné kicsempézni a fürdőszobáját, akkor azt megtanulhatja yotube videók alapján. Nem lesz belőle all-round burkolómester, de a célját elérheti.

    Most beszéltem egy öreg barátommal, hátha tud arról nyilatkozni, hogy mit is jelent az általad említett impedanciamérés, aztán amikor meghallotta, hogy mit akarok, megint lelkesen lebeszélt. (volna) És persze a maga módján igaza van, vegyek inkább százezer alatt egy HECO Victa Prime 702 álló dobozt és azzal lehet zenét hallgatni. Ahelyett, hogy a dupláját elkölteném alkatrészekre és ki tudja... (tessék ezt a szegény HECO-t nem agyagba döngölni, ár/érték arányban valószínűleg nem olyan rossz)

    Egyébként nagyon köszönöm a konstruktív gondolataidat!

Új hozzászólás Aktív témák