Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Speedy007

    őstag

    válasz vjacintka #43018 üzenetére

    Szia!
    [link] ebben a topikban talán segíthetnek be állítani a gépedetm. Új generációs Ryzen-k tudnak fűteni van egy fix hőmérsékletet amire fel mennek és azon üzemelnek nálam a Ryzen 7 7700x esetén 95C°. Korábban nekem is D15S hűtőm volt abban a topikban javasolták hogy állítsak be hő és teljesítmény limitet valamint D15S esetén fordulat szám limitet hogy ne 100%-n tekerjen ezekkel minimális teljesítmény vesztést érsz el de cserébe halkabb és hűvösebb lesz a géped. Gyanítom hogy a ház ventilátorok esetén is hasonló a helyzet hogy a teljes sebességükön pörögnek valószínűleg a ventilátorok úgy lettek be állítva a biosban hogy a CPU-t figyeljék és egy bizonyos hőmérséklet szint esetén 100%-on tekerjenek itt is ha gondolod tudsz játszani a fordulatszámmal egy azonos fordulat számon menjenek ahogy követem ezt a topikot itt 800rpm de már 900rpm fölött nem ildomos szerintük járatni a ventilátorokat.
    Az hogy be kapcsoláskor 100%-n mennek a ventilátorok szerintem normális mivel a beállítások a BIOS-ból nem töltődtek be vagy ha a Windows-ban lett be állítva a gép akkor a rendszer be töltésig. AM5-s platform egyenlőre lassabban bootol mint pl. az AM4-s platform ezzel is lehet játszani hogy gyorsabban álljon fel a rendszer de amit linkeltem topik ott tudnának segíteni mert ahány alaplap gyártó annyi megoldás pl. Gigabyte B650M GAMING X AX alaplap esetén BIOS-ban van Ryzen Master funkció, illetve ECO mód kapcsoló (ezzel kvázi takarékra vágod a gépet így nem lesz hangos, meleg a géped valamint minimális teljesítmény vesztést érsz el de ezt utólag a rendszerben is le tudod tölteni és ott aktiválni) MSI MAG B650M MORTAR WIFI esetén ilyen opció a biosban nincsen

Új hozzászólás Aktív témák