Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Qtya123

    őstag

    Sziasztok!

    Remélem jó helyre írom a kérdésem.

    Szóval történt, hogy költözés miatt net variálás lett. Az eddigi 8Mbit/0.5Mbit volt. Az új helyen csupasz adsl-t kértem 2.5Mbit/192. Ugyanannál a szolgáltatónál maradtam, csak költöztem nagyvárosból faluba. DSLAM itt van tőlem kb 10 házra. Letöltés megy szépen. Viszont a feltöltéssel és a ping-el baj van. Néha gondol egyet teljesen mindegy, hogy délelőtt, délután, este, és nem hajlandó feltölteni 4-5 k-nál gyorsabban. Ez a kisebb baj lenne. A nagyobb, hogy sem teamspeak, ventrilo, sem online játék nem használható néha, mert iszonyat pingek vannak. Van, hogy 10 perc, van hogy fél nap mire jó lesz. Van, hogy bírja 2 napig szépen, van hogy kétóránként megőrül. A kérdésem az, hogy ezt mi okozza? Adsl szolgáltató tud ebben segíteni, vagy máshol van a hiba? Modemem maradt a régi Dialcom Bridge 1600. Oprendszer, konfig minden a régi.
    Kérlek segítsetek.

    Köszi!

  • Qtya123

    őstag

    válasz L3zl13 #1084 üzenetére

    Úgy tűnik rendszeressé vált a probléma. Úgy este 6tól éjjel 1ig ilyen. Szolgáltató azt mondta mérjek t-com oldalán sebességet 2 alkalommal és küldjem el. A szerződésen leírtakon belül teljesült a sebesség teszt. Félek ez elég lesz ahhoz, hogy ne foglalkozzanak vele, hogy a ping miatt csomó netes dolog kiesik :S Pedig, ha elkezdem a feltöltést, kb 2 perc elteltével lecsökken olyan 5 kb/s sebességre, de a sebességtesztben jó értékek jönnek ki, szóval nem tudom érdekli-e majd őket.

Új hozzászólás Aktív témák