Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gomister

    csendes tag

    Szevasztok!

    Remélem jó helyre keveredtem, sose társalogtam még ph-n :)

    Olyan nyűgöm lenne, hogy adott egy Win 2003-as szerver, rajta tartományban kb 20 gép. Vegyesen XP-vel, és Win 7-el. Minden tök jól ment, ki-beléptettem bármit bármikor, míg egyszer csak látszólag véletlenszerűen 1-1 Win 7-es gép nem találta ki, hogy nem hajlandó csatlakozni. A szerverbe piszkálva nem volt. Max az elmúlt hetekben volt néhány vicces, hirtelen befigyelő áramkimaradás és hasonlók, ha ez számít.
    A következő üzenet fogad, ha tartományba szeretném léptetni a Win 7-es gépet:

    Hiba történt, amikor a program megpróbálta lekérdezni a tartománynévrendszerből a(z) "akarmi.local" tartomány egy Active Directory-tartományvezérlőjének kereséséhez szükséges SRV erőforrásrekordot. A hiba adatai:

    A hiba: "DNS: a név nem létezik."
    (hibakód: 0x0000232B RCODE_NAME_ERROR)

    A lekérdezés a(z) _ldap._tcp.dc._msdcs.akarmi.local SRV rekordjának lekérésére irányult.

    A hiba gyakori okai:

    - A tartomány Active Directory-tartományvezérlőjének kereséséhez szükséges tartománynév-rendszerbeli SRV rekordok nincsenek regisztrálva a tartománynévrendszerben. Ezeket a rekordokat automatikusan regisztrálja egy DNS-kiszolgáló, amikor egy Active Directory-tartományvezérlő csatlakozik a tartományhoz. A rekordokat az Active Directory-tartományvezérlő adott időközönként frissíti. A számítógép az alábbi IP-című DNS-kiszolgálók használatára van beállítva:

    192.168.64.253

    - Az alábbi zónák közül legalább az egyikben nincs beállítva a gyermekzónára vonatkozó delegálás:

    akarmi.local
    local
    . (a gyökérzóna)

    De ha ugyanerre a gépre XP-t teszek, vagy egyéb XP-s gépről van szó, gond nélkül ki-be tudom léptetni ugyanazzal a névvel is, mint ami a Win 7 lenne. És mivel istenigazából szerver piszkálással már sok éve kellett utoljára foglalkoznom, most itten amatőrködök.

    Előre is köszönöm, bármit is reagáltok :)

    [ Szerkesztve ]

    csipp

  • Gomister

    csendes tag

    Sziasztok!

    Volna egy olyan furi problémám, hogy adott egy 2008 R2 szerver, rajta x darab tartományba rakott géppel, amin két profilt használnak. Mindkettő megegyezik minden korlátozásban, kivéve, hogy az egyiken nem lehet netezni, mert a szerveren egy kamu IP-re van irányítva az adott profil próbálkozása. 32 bites Win 7 alatt ez tök jól megy, Win 7 64 alatt meg simán megy a net az elvileg tiltott profilon is. Egyéb korlátozások látszólag ugyanúgy megmaradtak, csak ez nem. Mi lehet a problem? Mert ez nekem logikátlannak tűnik :)
    Bármi más megoldás is érdekel, amivel különböző DC vezérelt, vagy helyi profilokon tiltható a nethez való hozzáférés. Remélem leírtam minden infót.

    Köszönöm a segítséget :)

    csipp

Új hozzászólás Aktív témák